Zmodernizowany oddział w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym już otwarty

Zmodernizowany oddział w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym już otwarty

Aktulności

Około 3,5 miliona złotych kosztowała modernizacja i wyposażenie Pododdziału Patologii Ciąży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. W uroczystym otwarciu uczestniczyli marszałek Cezary Przybylski oraz wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

 

– Od lat, z sukcesami, pracujemy na to aby Dolny Śląsk był regionem dobrze rozwiniętym i nowoczesnym we wszystkich dziedzinach życia. Nie inaczej jest w służbie zdrowia. Budujemy nowe szpitale, ale także modernizujemy i wyposażamy według najlepszych standardów te istniejące tak aby zapewnić mieszkańcom regionu opiekę zdrowotną na najwyższym poziomie – mówi marszałek Cezary Przybylski.

 

Odnowiony oddział to zarówno nowoczesne sale zabiegowe, sale dla pacjentek mieszczące łącznie 30 łóżek, ale też między innymi Pokój Narodzin – specjalne miejsce porodów naturalnych w bezpiecznych warunkach i domowej atmosferze. Modernizacja Pododdziału Patologii Ciąży z Pokojem Narodzin i wyposażeniem w nowoczesny sprzęt wyniosła około 3,5 mln złotych.

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu to szpital wyjątkowy, bowiem właśnie tu od kilku ostatnich lat odnotowuje się najwięcej porodów spośród wszystkich szpitali na Dolnym Śląsku. Dzięki nowym inwestycjom, nowoczesnym salom, ale też profesjonalnemu i doświadczonemu personelowi pacjentki tej placówki mogą liczyć na najlepszej jakości opiekę.

 

– Obszar opieki okołoporodowej to niezwykle istotna sfera naszego życia. Stąd też remont Pododdziału Patologii Ciąży w Wojewódzkim Szpitalu przy ul. Kamieńskiego oraz utworzenie Pokoju Narodzin. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom pacjentek. Dzięki inwestycji oddział będzie mógł przyjąć więcej pacjentek, co jest bardzo ważne w obecnej sytuacji.– dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski

 

Dzisiejsze spotkanie było także okazją do wyrażenia podziękowań i gratulacji dla zespołu zaangażowanego w uratowanie życia małej Emilki, której mama, będąc w pierwszych tygodniach ciąży, uległa rozległemu zawałowi serca. Dzięki profesjonalizmowi, doskonałej organizacji i niezłomnej wierze w sukces zespoły Oddziału Położniczo – Ginekologicznego, Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Kardiologii, Neonatologii oraz wsparciu pielęgniarskiemu udało się utrzymać ciążę pacjentki przez przeszło 5 miesięcy, mimo poważnego urazu mózgu.

 

 

Biuro Prasowe

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments