Wyposażenie stacji paliw - co powinno znaleźć się na stacji paliw?

Wyposażenie stacji paliw – co powinno znaleźć się na stacji paliw?

wiadomości

Stacje paliw wyposażeniem dorównują coraz częściej marketom, asortyment jest ogromny. Dlatego na stację nie jeździmy teraz tylko po to, żeby zatankować- robimy zakupy, spożywamy posiłki i korzystamy z toalet czy pryszniców.

Stacje bohaterami skeczów kabaretowych

W ostatnich latach wiele kabaretów sięgało po tematy związane ze stacją paliw. A wszystkie te skecze biorą swój początek z życia. Bo zawsze kiedy nam się śpieszy i chcemy tylko zatankować to przed nami w kolejce pojawi się wycieczka kupująca kawy i hot dogi.

Sprzedawca też nas musi wypytać, czy chcemy hot doga, kawę z ciastkiem a może chcemy wziąć udział w loterii, itd. Jakby na stacji nie można było kupić tylko paliwa. Oglądając te skecze zaśmiewamy się do łez. Kiedy sami przeżywamy taką sytuację to irytacja rośnie w nas do granic możliwości.

Stacja- wybawienie w podróży

Kiedy podróżujemy to stacja paliw jest dla nas wybawieniem, bo w jednym miejscu możemy załatwić wszystkie swoje potrzeby. Zatankujemy paliwo, umyjemy szyby, skorzystamy z toalety a na stacji zjemy coś ciepłego i wypijemy dobrej jakości kawę. I to jest dzisiaj niezbędnik kierowcy w podróży.

Stacje prześcigają się między sobą w coraz to nowych promocjach. Stale też zwiększają swój asortyment na sklepie, co pozwala na zrobienie konkretnych zakupów. Już teraz jesteśmy w stanie zjeść na stacji ciepły posiłek, jak pierogi czy nuggetsy. Na koniec wizyty na stacji możemy też zrobić zakupy na drogę. Wszystkie te usługi pozwalają nam zaoszczędzić czas w podróży, nie musimy osobno zaliczać stacji paliw, sklepu i restauracji.

Niezbędniki każdego kierowcy

Stacje paliw powinny też pamiętać o swojej podstawowej funkcji, została stworzona dla kierowcow, by mogli zatankować swoje pojazdy. Dodatkowo na stacji nie powinno zabraknąć wszystkich niezbędników kierowcy. Oleje, płyny do spryskiwaczy czy mapy to bardzo często kupowane przez kierowców rzeczy na stacjach.

Kierowcy, dzięki zakupom na stacji powinni też móc naprawić drobne usterki w samochodzie jak np. spalona żarówka. Zwykle tez na stacji można kupić kamizelki odblaskowe, trójkąty i gaśnice, które powinny być stałym wyposażeniem każdego samochodu.

Niehandlowe niedziele

Wprowadzenie niedziel wolnych od handlu sprawiło, że wzrosły obroty stacji posiadających duże zaopatrzenie. Dlatego też na stacjach zaczęły się pojawiać, obok napojów i przekąsek, produkty spożywcze jak nabiał, pieczywo czy wędliny. I wydaje się, że to słuszny kierunek rozwoju.

Wiele osób w niedzielę szuka ratunku właśnie na stacji, bo w domu brakuje czegoś do jedzenia albo chcemy spontanicznie zorganizować grilla. Nie będziemy mieć tu problemu z zakupem węgla, kiełbasy, napojów także tych alkoholowych czy jednorazowych sztućców.

Wszystko to sprawia, że buduje się coraz większe powierzchniowo stacje. Często też stacje łączą się z sieciami sklepów czy restauracjami szybkiej obsługi tworząc kompleksy na MOP-ach. Wszystko po to, żeby jak najlepiej zadbać o podróżnych, których na szczególnie uczęszczanych drogach nie brakuje.

Artykuł został przygotowany we współpracy z tsg-solutions.com
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments