wrocław krasnale skąd się wzięły

baza wiedzy

Znaleziony temat: wrocław krasnale skąd się wzięły

Wrocławskie krasnale – skąd się wzięły?

Wrocław to miasto pełne atrakcji turystycznych, ale jedną z najbardziej charakterystycznych są krasnale. Te małe, urocze postacie można spotkać na ulicach miasta, w parkach, na placach i w innych miejscach. Ale skąd się wzięły te sympatyczne stworki?

Historia krasnali w Wrocławiu sięga lat 80. XX wieku. Wtedy to grupa artystów związanych z opozycją antykomunistyczną postanowiła zacząć malować krasnale na murach miasta. Były to małe, kolorowe postacie, które miały na celu poprawić humor mieszkańcom i przypomnieć o wolności i demokracji.

Początkowo krasnale były tylko malowane na murach, ale z czasem zaczęły pojawiać się również w innych miejscach. Pierwsze rzeźby krasnali pojawiły się w 2001 roku, kiedy to wrocławska firma „Dizajn BWA” zleciła wykonanie 5 krasnali z brązu. Te małe rzeźby od razu stały się bardzo popularne i zaczęły przyciągać uwagę turystów.

Od tamtej pory liczba krasnali w mieście zaczęła rosnąć. W 2005 roku powstała „Krasnalomania” – gra miejska, która polega na szukaniu krasnali w różnych częściach miasta. Gra ta stała się bardzo popularna i przyciągała turystów z całego świata.

Dziś wrocławskie krasnale są jednym z symboli miasta. Można spotkać ich ponad 300, a każdy z nich ma swoją historię i charakter. Są krasnale sportowe, muzyczne, naukowe, artystyczne i wiele innych. Każdy z nich ma swoją nazwę i opis, który można znaleźć na specjalnej mapie krasnali.

Jeśli planujesz wizytę we Wrocławiu, koniecznie zwróć uwagę na krasnale. To nie tylko urocze postacie, ale również ciekawa historia miasta. Można je spotkać praktycznie wszędzie, więc warto zabrać ze sobą mapę krasnali i spróbować znaleźć wszystkie. To świetna zabawa dla całej rodziny!

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: wrocław krasnale skąd się wzięły

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments