wrocław jaki powiat i gmina

baza wiedzy

Znaleziony temat: wrocław jaki powiat i gmina

Wrocław – jakie powiaty i gminy znajdują się w okolicy?

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, położone w województwie dolnośląskim. Często zdarza się, że mieszkańcy Wrocławia poszukują informacji na temat powiatów i gmin znajdujących się w okolicy. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

W okolicy Wrocławia znajdują się trzy powiaty: wrocławski, oleśnicki oraz trzebnicki. Powiat wrocławski to największy z nich i obejmuje między innymi takie miejscowości jak: Siechnice, Kobierzyce, Długołęka czy Żórawina. Powiat oleśnicki natomiast to obszar położony na wschód od Wrocławia, w którym znajdują się między innymi takie miejscowości jak: Oleśnica, Twardogóra czy Bierutów. Natomiast powiat trzebnicki to obszar położony na południowy zachód od Wrocławia, w którym znajdują się między innymi takie miejscowości jak: Trzebnica, Oborniki Śląskie czy Wisznia Mała.

Jeśli chodzi o gminy, to w okolicy Wrocławia znajduje się wiele z nich. W powiecie wrocławskim jest ich aż 14, w tym między innymi: Siechnice, Kobierzyce, Długołęka, Żórawina, Kąty Wrocławskie czy Mietków. W powiecie oleśnickim jest ich 13, w tym między innymi: Oleśnica, Twardogóra, Bierutów, Międzybórz czy Ziębice. Natomiast w powiecie trzebnickim jest ich 9, w tym między innymi: Trzebnica, Oborniki Śląskie, Wisznia Mała czy Prusice.

Warto zaznaczyć, że Wrocław to nie jedyne duże miasto w okolicy. W pobliżu znajduje się również Legnica, która jest stolicą powiatu legnickiego. Powiat ten obejmuje między innymi takie miejscowości jak: Chojnów, Lubin czy Głogów.

Podsumowując, jeśli szukasz informacji na temat powiatów i gmin w okolicy Wrocławia, to powinieneś wiedzieć, że jest ich wiele. Warto zwrócić uwagę na powiaty wrocławski, oleśnicki oraz trzebnicki, a także na miasta takie jak Legnica. Dzięki temu będziesz miał pełen obraz tego, co znajduje się w okolicy Wrocławia.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: wrocław jaki powiat i gmina

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments