wrocław ile nad poziomem morza

baza wiedzy

Znaleziony temat: wrocław ile nad poziomem morza

Wrocław – ile nad poziomem morza?

Wrocław to jedno z największych miast w Polsce, położone w dolnośląskim regionie. Często zadawane pytanie przez turystów i mieszkańców miasta brzmi: ile Wrocław znajduje się nad poziomem morza? Odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowana, ale postaramy się ją przedstawić w prosty i zrozumiały sposób.

Wrocław leży na wysokości od 105 do 156 metrów nad poziomem morza. Wysokość ta zależy od konkretnego miejsca w mieście, ponieważ Wrocław leży na terenie pagórkowatym, a także jest przecinany przez rzekę Odrę i jej liczne odnogi. Najwyższy punkt miasta znajduje się na Wzgórzu Partyzantów, które wznosi się na wysokość 156 metrów nad poziomem morza. Natomiast najniższy punkt miasta to ujście Odry do Szczelińskiego Węzła Wodnego, które znajduje się na wysokości 105 metrów nad poziomem morza.

Warto dodać, że Wrocław to miasto, które jest bardzo urozmaicone pod względem krajobrazowym. Oprócz rzeki Odry, w mieście znajdują się liczne parki i tereny zielone, które stanowią oazę spokoju w zatłoczonym centrum miasta. Wrocław to także miasto, które słynie z licznych zabytków i atrakcji turystycznych, takich jak katedra św. Jana Chrzciciela, Hala Stulecia czy Ogród Japoński.

Podsumowując, Wrocław to miasto, które leży na wysokości od 105 do 156 metrów nad poziomem morza. Wysokość ta zależy od konkretnego miejsca w mieście, ponieważ Wrocław leży na terenie pagórkowatym i jest przecinany przez rzekę Odrę i jej liczne odnogi. Mimo to, Wrocław to miasto, które zachwyca swoim urozmaiconym krajobrazem i licznymi atrakcjami turystycznymi.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: wrocław ile nad poziomem morza

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments