wrocław gdzie na grzyby

baza wiedzy

Znaleziony temat: wrocław gdzie na grzyby

Wrocław – gdzie szukać grzybów?

Grzybobranie to jedna z najpopularniejszych form spędzania wolnego czasu w Polsce. Wrocław i okolice są znane z bogactwa lasów i grzybów, które można tam znaleźć. Jeśli chcesz wybrać się na poszukiwania, warto wiedzieć, gdzie szukać i jakie gatunki można znaleźć.

Wołów i okolice

Wołów to niewielkie miasteczko położone niedaleko Wrocławia. W okolicy znajdują się liczne lasy, w których można znaleźć grzyby. Warto wybrać się na poszukiwania w okolicach miejscowości: Rzędów, Księginice, Łagiewniki, Czernica, Zawonia, czy Krzywina. W lasach tych można znaleźć takie gatunki jak: koźlarz, borowik szlachetny, kurka, czy maślak.

Dolnośląskie

Dolnośląskie to województwo, w którym znajduje się Wrocław. W okolicy miasta można znaleźć liczne lasy, w których rosną grzyby. Warto wybrać się na poszukiwania w okolicach miejscowości: Świdnica, Legnica, Głogów, czy Lubin. W lasach tych można znaleźć takie gatunki jak: rydze, podgrzybki, maślaki, czy kozaki.

Odra

Odra to rzeka, która przepływa przez Wrocław. Wzdłuż rzeki znajdują się liczne lasy, w których można znaleźć grzyby. Warto wybrać się na poszukiwania w okolicach miejscowości: Brzeg Dolny, Oława, czy Strzelin. W lasach tych można znaleźć takie gatunki jak: borowik szlachetny, koźlarz, czy kurka.

Podsumowanie

Wrocław i okolice są znane z bogactwa lasów i grzybów, które można tam znaleźć. Warto wybrać się na poszukiwania w okolicach Wołowa, Dolnośląskiego, czy Odry. W lasach tych można znaleźć wiele gatunków grzybów, takich jak: borowik szlachetny, koźlarz, czy kurka. Pamiętaj jednak, że przed wyjściem na grzyby warto zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa i nie zbierać gatunków, których nie jesteśmy pewni.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: wrocław gdzie na grzyby

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments