wbo wrocław kto może głosować

baza wiedzy

Znaleziony temat: wbo wrocław kto może głosować

WBO Wrocław – kto może głosować?

Wybory samorządowe to ważne wydarzenie dla każdego miasta i gminy. Wrocławskie Biuro Wyborcze (WBO) to instytucja, która odpowiada za organizację wyborów w mieście. Jednym z najważniejszych pytań, jakie zadają mieszkańcy Wrocławia, jest kto może głosować w wyborach?

Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym, do głosowania w wyborach samorządowych uprawnieni są obywatele polscy, którzy ukończyli 18 lat oraz posiadają pełnię praw publicznych. Oznacza to, że osoby, które zostały pozbawione praw publicznych, np. w wyniku wyroku sądu, nie mogą brać udziału w wyborach.

W przypadku Wrocławia, do głosowania w wyborach samorządowych uprawnieni są także mieszkańcy gminy Wołów oraz Dolnośląskiego Województwa. Wrocław jest bowiem stolicą województwa dolnośląskiego, a Wołów należy do powiatu wrocławskiego.

Warto zaznaczyć, że w wyborach samorządowych nie ma możliwości głosowania przez pełnomocnika. Każdy obywatel, który chce wziąć udział w wyborach, musi osobiście stawić się w lokalu wyborczym i oddać swój głos.

Jeśli chodzi o miejsce głosowania, to WBO Wrocław na kilka dni przed wyborami publikuje listę lokali wyborczych, w których będzie można oddać głos. Mieszkańcy Wrocławia, Wołowa i Dolnośląskiego Województwa powinni zwrócić uwagę na tę informację i upewnić się, gdzie dokładnie będą mogli oddać swój głos.

Podsumowując, do głosowania w wyborach samorządowych w Wrocławiu, Wołowie i Dolnośląskim Województwie uprawnieni są obywatele polscy, którzy ukończyli 18 lat oraz posiadają pełnię praw publicznych. Każdy z nich musi osobiście stawić się w lokalu wyborczym i oddać swój głos. WBO Wrocław publikuje listę lokali wyborczych, w których będzie można oddać głos.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: wbo wrocław kto może głosować

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments