Uroczyste wprowadzenie flagi Wołowa

Uroczyste wprowadzenie flagi Wołowa

Promocja i Reklama

26 czerwca był dla naszego miasta i gminy dniem historycznym. Uchwalona przeszło dwa miesiące temu flaga Wołowa została uroczyście wprowadzona i zaprezentowana mieszkańcom – stało się to późnym wieczorem, około godz. 22.00.

Uroczyste wprowadzenie flagi Wołowa

 

Impreza trwała jednak od popołudnia. Dla najmłodszych były dmuchańce, zabawy, malowanie twarzy, konkursy, zawody. Młodzież i dorośli uczestniczyli w Turnieju Streetball (mężczyźni) oraz Turnieju Piłki Plażowej (kobiety). Nagrodą dla zwycięzców był Puchar Burmistrza.

Przed boiskiem do koszykówki postawiono ściankę, na której uczestnicy konkursu graffiti popisywali się swoimi artystycznymi zdolnościami. Zwyciężczynią konkursu została Sara Kudyba wraz z zespołem: Sebastianem Szubą i Patrycją Bielecką. Dodatkowe atrakcje stanowiły pokazy parkour i BMX oraz pokazy modeli pływających, prezentowanych przez Klub Modelarski „Skorpion” z Wołowa. Wystapił także zespół TRAF oraz zespół z Wrocławia, który popisał się spektaklem tańca z ogniem, tzw. fireshow.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała korzystaniu przez dzieci i młodzież z darmowego wstępu na basen, a rozdawane w specjalnym punkcie flagi cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wszystko przebiegło zgodnie z planem, zaś na zakończenie imprezy, gdy już Burmistrz Witold Krochmal z Przewodniczącą Rady Miejskiej Danutą Jelec wciągnęli po raz pierwszy oficjalnie flagę Wołowa na maszt, odbyły się spektakularne pokazy – laserowy i pirotechniczny. Niesamowite kolory, idealnie dobrana muzyka, a wszystko odbijające się w tafli wody… Wzbudziło to zachwyt publiczności, trybuny były pełne ludzi.
Odtąd flaga Wołowa będzie powiewać obok flagi Polski podczas uroczystości państwowych. Każdy mieszkaniec będzie mógł ją umieścić na swoim domu, okazując tym samym dumę z przynależności do naszej gminy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments