Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Aktulności ekonomiczny Kołobrzeg z Kołobrzegu

10.995.926,83 zł będzie spożywać przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej na drodze Grzybowskiej do połączenia z ulicą Cichą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w tej kwestii podpisano w stolicy starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o wszystkiej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, i przy osiedlu Bałtyk i w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze ważnym uwzględnieniem naprawy i wsparcia krawędzi jezdni. Modernizacja ma również wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Bogata i chodnik oddzielone są z siebie oznakowaniem poziomym i małym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od żyjącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscu z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze środków Funduszu Dróg Publicznych na poziomi 50%. Zgodnie ze trudnym wnioskiem, zmiana będzie długofalowa i podejmie się w roku 2019,a zakończy w roku 2021. Generalnym wykonawcą książek będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z programem całkowity termin zakończenia prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu przyszłego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments