Tenis ziemny, czyli najpopularniejszy sport indywidualny w zakładach bukmacherskich

Tenis ziemny, czyli najpopularniejszy sport indywidualny w zakładach bukmacherskich

Warto przeczytać

Zakłady na piłkę nożną od lat są najpopularniejszym wyborem użytkowników serwisów bukmacherskich na całym świecie. Niekwestionowanym królem zakładów w zakresie wszystkich dyscyplin indywidualnych, jest natomiast tenis ziemny. W elitarnym, „białym sporcie” – jest mnóstwo ciekawych osobowości i klasowych zawodników, którzy rozbudzają wyobraźnię milionów kibiców. Czy tylko z tego powodu tenis jest tak popularnym wyborem wśród uczestników zakładów bukmacherskich, czy stał się po prostu dobrym źródłem zarobku dla wytrawnych typerów?

Zakłady na tenis – na co głównie zwracać uwagę podczas typowania?

Duża intensywność i częstotliwość gry w tenisie ziemnym, ze względu na bardzo rozbudowany kalendarz turniejowy – sprawia, że zawodnikom trudno jest utrzymać wysoką formę przez cały rok. Na największe zaangażowanie ze strony tenisistów, można liczyć podczas imprez o wysokiej randze, jak np. turnieje wielkoszlemowe oraz w miejscach, gdzie osiągali już sukcesy. W lutym 2021 roku szykuje się prawdziwa gratka dla fanów rywalizacji na korcie, bowiem startuje Australian Open – pierwszy z czterech najważniejszych turniejów tenisowych na świecie.

Specyfika budowy rankingu ATP i WTA, wiąże się m. in. z koniecznością „bronienia” punktów, wywalczonych na danym turnieju z poprzednim sezonie. To właśnie sprawia, że warto stawiać m .in. na ubiegłorocznych półfinalistów konkretnych zawodów, co łatwo sprawdzić w historycznych drabinkach turniejowych, dostępnych w różnych bazach statystyk.

Równie istotnym czynnikiem skutecznego obstawiania tenisa, jest wiedza na temat rodzaju nawierzchni, na jakiej rozgrywany jest dany turniej. Najlepsi tenisiści są bardzo uniwersalni i potrafią świetnie grywać na różnych typach nawierzchni – ceglanej, twardej (tzw. hard court) czy trawiastej, jednak w większości przypadków, każdy zawodnik na swoje preferencje. Analizując starty i wyniki w dostępnych statystykach, łatwo można „rozpracować” specjalizację danego tenisisty.

Jakie są popularne typy w tenisie ziemnym?

W trakcie obstawiania tenisowych zdarzeń, na kuponach uczestników zakładów bukmacherskich, najczęściej „lądują” typy na wygraną konkretnego tenisisty. Oprócz tego, wśród najpopularniejszych zakładów na tenis ziemny, wymienić można np.:

  • zakłady na liczbę setów lub gemów,
  • zakłady na dokładny wynik w setach,
  • zakłady z handicapem gemowym lub setowym,
  • zakład na wygranie przez zawodnika przynajmniej 1 seta,

a czasami można też spotkać np. zakłady specjalne na:

  • liczę asów serwisowych,
  • czy w meczu będzie przerwa medyczna.

Tenis w zakładach live – kopalnia okazji dla typera

Ze względu na indywidualny charakter dyscypliny, tenis ziemny cechuje duża zmienność w obrębie rywalizacji na korcie. Nawet z pozoru błahy czynnik, może zdekoncentrować tenisistę i odwrócić losy meczu. Uważna obserwacja spotkania podczas transmisji live, pozwala szybko wychwycić takie momenty i wnieść opłacalny zakład – zanim pewną tendencję/okoliczności zauważy sam bukmacher.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments