szpinak który odrasta

baza wiedzy

Znaleziony temat: szpinak który odrasta

Szpinak, który odrasta – jak to zrobić?

Szpinak to warzywo, które cieszy się dużą popularnością w kuchni. Jest nie tylko smaczny, ale i bardzo zdrowy. Jednak czasem zdarza się, że mamy go za dużo i nie wiemy, co z nim zrobić. W takiej sytuacji warto wiedzieć, że szpinak potrafi odrastać, co pozwala na wykorzystanie go w kolejnych potrawach.

Jak to zrobić? Przede wszystkim należy pamiętać, że szpinak odrasta tylko wtedy, gdy zostanie ścięty z korzeniem. Jeśli zostawimy tylko liście, to niestety nie uda nam się uzyskać nowych pędów. Dlatego też, gdy zbieramy szpinak, musimy uważać, aby nie uszkodzić korzeni.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie miejsca, w którym chcemy zasadzić szpinak. Najlepiej, jeśli będzie to miejsce słoneczne i dobrze nawodnione. Warto też pamiętać o odpowiednim przygotowaniu gleby. Powinna być ona luźna, żyzna i dobrze przepuszczalna.

Gdy już mamy odpowiednie miejsce, możemy przystąpić do zasadzenia szpinaku. Wystarczy umieścić korzenie w ziemi na głębokości około 5 cm i przykryć je ziemią. Następnie należy obficie podlać roślinę.

W ciągu kilku dni powinny pojawić się pierwsze pędy. Warto pamiętać, że szpinak lubi wilgoć, dlatego też należy regularnie podlewać roślinę. Można też zastosować nawóz, który pozwoli na uzyskanie większych i smaczniejszych liści.

Podsumowując, szpinak to warzywo, które potrafi odrastać. Wystarczy tylko pamiętać o odpowiednim ścięciu korzeni i przygotowaniu miejsca, w którym chcemy zasadzić roślinę. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się smacznym i zdrowym szpinakiem przez cały sezon.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: szpinak który odrasta

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments