Szkolenie z HR - czy warto skorzystać?

Szkolenie z HR – czy warto skorzystać?

Promocja i Reklama

Zmiany, które zachodzą bardzo dynamicznie na rynku wymuszają na pracownikach konieczność dostosowywania się do nich. Z dostosowaniem zmian na rynku świetnie sobie radzą pracownicy, którzy ciągle inwestują w siebie: uczestniczą w szkoleniach i kursach.

Ambitni pracownicy

Posiadanie pracowników, którzy chcą inwestować w swój rozwój jest korzystne nie tylko dla nich, ale także dla zatrudniających ich pracodawców. Firma, której pracownicy stawiają na rozwój i dokształcanie się rozwija się prężniej. W efekcie jej zyski rosną, a to z kolei przekłada się na wzrost wynagrodzenia pracowników.

Konieczność inwestowania w rozwój pracowników dostrzegło już wielu pracodawców. Wspierają oni pracowników, którzy chcą się dokształcać w bardzo różny sposób. Bardzo często spotykaną formą wsparcia jest dofinansowywanie szkoleń i kursów przez pracodawcę.

Szkolenia z human resources – dla kogo?

W szkoleniach tych mogą wziąć udział wszyscy pracownicy. Z zasady jednak są to szkolenia dedykowane osobom, które w danej firmie odpowiedzialne są za kadry. Szkolenia z HR są więc adresowane przede wszystkim do tych osób, które w danej firmie odpowiedzialne są za wszystkie sprawy związane z pracownikami.

W tych szkoleniach bardzo często uczestniczą osoby, które w danej firmie odpowiedzialne są za rekrutowanie nowych pracowników. Bardzo często w szkoleniach z HR bierze również udział kadra menadżerska oraz kadra kierownicza.

Czego można dowiedzieć się na szkoleniach?

Program szkoleń z HR dostosowywany jest do uczestników szkolenia. W przypadku, gdy uczestnikami szkolenia są przede wszystkim pracownicy odpowiedzialni w danej firmie za rekrutację nowych pracowników na szkoleniu z human resources poznają nowoczesne metody stosowane do selekcji osób ubiegających się o pracę.

Mają również okazję poznać najbardziej skuteczne sposoby analizowania przesyłanych przez kandydatów aplikacji. W wielu firmach w procesie rekrutacji decydujący głos ma menadżer; w szkoleniach z HR menadżerowie poznają błędy jakie często popełniane są podczas rekrutacji, dowiedzą się również, co mogą zrobić, aby tych błędów nie popełniać.

Tematy poruszane na szkoleniach z human resources dotyczą również sposobów skutecznego motywowania pracowników. Jest to wiedza, która przydaje się zarówno kadrze menadżerskiej, jak i kadrze kierowniczej.

Jakie korzyści przynosi szkolenie z HR?

Pracownicy, którzy biorą udział w szkoleniach z HR zyskują większą wiedzę teoretyczną. Zyskują także nowy zasób wiedzy praktycznej. Udział w szkoleniach oznacza również podniesienie już posiadanych kwalifikacji. Może to być motywem do ubiegania się o pracodawcy o podwyżkę, ale może też skłonić do poszukiwania nowej pracy. Sprostanie nowym, często bardzo trudnym wyzwaniom po szkoleniu staje się znacznie bardziej proste.

Do szkoleń, w których biorą udział pracownicy działu kadr należą te z zakresy human resources. Dzięki nim pracownicy odpowiedzialni za rekrutację nowych kadr, menadżerowie i kadra kierownicza zyskują nowe umiejętności.

Artykuł powstał we współpracy z Kurs na HR

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o