Ślubna biżuteria - jak dobrać najlepszą?

Ślubna biżuteria – jak dobrać najlepszą?

Promocja i Reklama

Dobór ślubnej biżuterii na pewno nie jest prosty, ale trzeba również podkreślić, że nie jest to zadanie bardzo trudne. Z odpowiednim wyprzedzeniem, na kilka miesięcy przed ślubem, warto usiąść spokojnie i wziąć do ręki katalogi z biżuterią.

Ślubna biżuteria – jak dobrać najlepszą?

Trzeba pamiętać o zasadzie, że biżuterię ślubną dobiera się do dekoltu sukni ślubnej, a samą suknię ślubną do typu urody i figury panny młodej. W praktyce wybór biżuterii ślubnej jest oczywiście kwestią gustu, ale warto jest wyjść właśnie z założenia, że określone typy biżuterii powinny być wykorzystywane z odpowiednim typem dekoltu i dopiero z takim nastawieniem dokonywać konkretnych wyborów.

Jak zatem ma się dekolt sukni ślubnej do rodzaju biżuterii?

Dekolt z bolerkiem

Dekolt z bolerkiem to bardzo popularne obecnie rozwiązanie, które może pojawiać się w opcji z bolerkiem zdejmowanym i z bolerkiem, które pozostanie przez cały czas na ramionach panny młodej. Jeśli będzie zdejmowane, można porozmawiać o kształcie dekoltu bez niego.

Jeśli nie będzie zdejmowane, a tak jest zdecydowanie najczęściej, warto jest postawić na długie kolczyki ze srebra, z perłą lub z cyrkoniami. Jest to stosunkowo niewielki wydatek, więc warto je kupić i korzystać z nich potem także do różnych wieczorowych stylizacji. Do tego dołożymy jeszcze pasujący do takich kolczyków pierścionek i zestaw biżuterii ślubnej mamy gotowy. Do takiego zestawienia naszyjnik nie będzie nam potrzebny.

Dekolt serce

Niemal równie popularnym rodzajem dekoltu jest obecnie dekolt serce. Czasami pojawiają się w nim cieniutkie ramiączka, ale dla biżuterii nie ma to znaczenia. W obu wersjach wybierać należy krótkie naszyjniki oparte na obojczykach oraz pasujące do nich bransoletki.

Można tutaj trochę zaszaleć i postawić na bogatsze zdobienia, ale nie w sytuacji, kiedy panna młoda jest wysoka. Biżuteria może być wtedy za bardzo rzucająca się w oczy, a ma być ona tylko i aż uzupełnieniem kreacji.

Dekolt prosty

Tradycyjny i elegancki, chociaż obecnie trochę rzadziej stosowany dekolt prosty jest zaproszeniem dla drobnych kolczyków oraz chokerów. Chokery z dyskretnymi kolczykami są obecnie dobierane do bardzo różnych stylizacji ślubnych, ale pasują idealnie tylko do takiego dekoltu.

Ważne, żeby były to proste elementy, ponieważ nie jest to rodzaj biżuterii nadający się do bizantyjskich fantazji złotników. Dodatkowo ich uniwersalność pozwoli na zakładanie biżuterii ślubnej na co dzień. Interesującym pomysłem może być zamówienie chokera na miarę, który w dodatku będzie uszyty z takiego samego materiału, jaki został wykorzystany do uszycia sukni ślubnej.

Dekolt okrągły

Prostota i elegancja to zawsze cenione połączenie. Zaroszeniem do tego stylu jest dekolt okrągły, który powinno się podkreślać drobnymi kolczykami oraz naszyjnikiem w kształcie dekoltu. W tym wypadku trzeba postarać się o jednolitość całej kreacji ślubnej, czyli przygotowanie jej w taki sposób, aby wszystkie drobne smaczki sukni ślubnej miały swoje odbicie w biżuterii. Warto również pamiętać aby nie pojawiał się tutaj, nie pasujący do takiej aranżacji kontrast pomiędzy dodatkami i myślą przewodnią sukni.

Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments