Schody granitowe zewnętrzne

Schody granitowe zewnętrzne

Warto przeczytać

Ludzie nie zwracali uwagi podczas wyboru schodów do domów tak, jak robią to dzisiaj. Coraz częściej spotykamy się z opinią, że oprócz funkcjonalności ważne jest, by schody podkreślały styl, w jakim urządzony jest dom lub aby same w sobie były dekoracją. Nic w tym dziwnego, ponieważ schody zewnętrzne czy schody wewnętrzne przykuwają nasz wzrok poprzez swoje duże gabaryty. Dlatego zaraz po kwestii bezpieczeństwa schodów, ważne jest, aby były jednocześnie funkcjonalne i efektowne.

Wybierając schody zewnętrzne, dużo lepszy efekt uzyskamy, stosując naturalny kamień zamiast płytek ceramicznych. Śliskie płytki po deszczu czy podczas przymrozków narażają nas na upadek. Często widzimy, że po krótkim czasie od montażu płytki ceramiczne zaczynają odpadać lub pękać. Najtrwalszym materiałem na schody zewnętrzne zdecydowanie jest granit. Jest to kamień naturalny, który powstaje w momencie stygnięcia lawy w temperaturze 1400 stopni Celsjusza. Sprawia to, że jest słabo nasiąkliwy, dlatego sprawdzi się idealnie na zewnątrz. Schody granitowe są wytrzymałe na warunki atmosferyczne, odporne na mróz i deszcz. Aby nasze schody kamienne były bezpieczniejsze, możemy zamówić je z wykończeniem, np. wypiaskować dowolne wzory na ich powierzchni, przez co otrzymamy polerowane stopnie z właściwościami antypoślizgowymi. Granit przewagę nad płytkami zyskuje także dzięki temu, że stopnie wykonane są z jednego kawałka kamienia i docinane na wymiar. Schody z granitu nie mają fug, są też dużo cięższe, więc nawet bez kleju będą trzymały się lepiej. Wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne, ciężko je zarysować, łatwo utrzymać w czystości. Granit ma bogatą gamę kolorystyczną, co jest jego dużą zaletą, ponieważ dzięki temu łatwo znaleźć coś idealnie dopasowującego się w nasz gust. Zewnętrzne schody z granitu mogą stać się wyjątkową ozdobą naszego domu.

Schody granitowe zewnętrzne

Cena schodów z granitu

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, ile kosztują schody z granitu, ponieważ na cenę końcową składa się wiele czynników. Wszystko zależy od tego, czy wybierzemy okleinę z granitu, czy lity kamień naturalny, jakie dobierzemy wykończenia oraz gdzie zamówimy schody granitowe. Cena metra kwadratowego granitu mieści się w widełkach od 300 do 1300 zł, a wynika z różnorodności kamienia. To znacznie więcej, niż wydalibyśmy za schody zrobione z płytek ceramicznych, lecz przy schodach granitowych mamy gwarancję, że wytrzymają długie lata, dlatego warte są swojej ceny.

Schody granitowe zewnętrzne

Schody wewnętrzne granitowe czy schody wewnętrzne marmurowe – które sprawdzą się najlepiej

Jeśli chodzi o schody wewnętrzne, tu też doskonale sprawdzą się te z kamienia naturalnego. Kamień taki jak marmur czy granit posłuży nam dłużej niż na przykład drewno. O ile marmur nie nadaje się na schody zewnętrzne, o tyle do wnętrz pasuje idealnie. Modne w ostatnim czasie stały się tzw. schody wiszące, jak na przykład wspornikowe czy półkowe. W połączeniu z odpowiednim materiałem, takim jak marmur, uzyskamy niesamowity efekt, który zachwyci wszystkie osoby ceniące estetykę. Taki rodzaj schodów nie dzieli optycznie przestrzeni, a z pewnością doda szyku i podkreśli piękno każdego wnętrza. Pomimo wybrania ciężkiego materiału, jakim jest marmur, po wykonaniu z niego schodów wspornikowych czy półkowych dodamy mu delikatności i lekkości. Oryginalnym pomysłem będą podświetlone schody z marmuru. Świetnie sprawdzi się do tego marmur Pure White o nieskazitelnym białym kolorze. Rozświetli ciemne miejsca w domu i przy okazji sprawi, że nikt nie przejdzie obok nich obojętnie. Do białych, nowoczesnych wnętrz rewelacyjnie sprawdzi się czarny marmur, który dzięki swojej prostocie i kontraście z kolorem białym podkreśli ład i porządek. Marmur, podobnie jak granit, daje nam ogromny wybór, jeśli chodzi o wzory i kolory. Nie ma dwóch takich samych kawałków kamienia naturalnego i to czyni go wyjątkowym. Ogranicza nas jedynie cena, jaką jesteśmy w stanie zapłacić, a wpływa na nią rodzaj marmuru. Pamiętajmy jednak, że nie musimy wybierać tego najdroższego, aby uzyskać unikalny efekt.

Artykuł powstał przy współpracy z zakładem kamieniarskim Fabryka Kamienia KMX https://schody-granitowe-kmx.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments