Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

30 listopada zakończy się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na gruncie osiedla będą proste po raz ostatni w współczesnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zatrzymane w stacjach. Rowery udadzą się na zasłużoną przerwę, w okresie której odbędą przegląd, restaurację i niezbędne naprawy, by powrócić na trasy teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został pobudzony w czerwcu 2017 roku. Jak proponuje firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli spożywa w współczesnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi istnieli w miesiącach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co oznacza, że na jakimś rowerze zrobiło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w zbliżającym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o nowe 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Teraz chwila na zimową przerwę, która stanie spożytkowana na studium infrastruktury do innego etapu.

— Nikt nie wyobraża sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego ogromna sławę wśród mieszkańców i gości jest poważna. Wydłużenie bezpłatnego czasu korzystania z roweru dla mieszkańców posiadających Kołobrzeską Kartę Mieszkańca było przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to rzeczywiście Rower Miejski cieszy się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie mieszkańców do pozostawienia samochodów i mienia z alternatywnych źródeł transportu przeważnie było oraz będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale wykonywa naszą pracę – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co oznacza, ze jakiś bicykl był wypożyczony ostatniego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w współczesnym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z planu w porach 15:00 – 19:00, kiedy docierało do ponad 33 proc. wypożyczeń z pełnego dnia. W skali tygodnia podział rozkłada się bardzo równomiernie, jednak najwięcej wypożyczeń widziano w soboty – 17,6 proc.

Najogromniejszym zainteresowaniem bawiły się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek także z powrotem – 3 478 też z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w niniejszym sezonie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z planu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do tej chwile zarejestrowało się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w niniejszym sezonie. Łącznie przez trzy okresy od inauguracji systemu sprawiliśmy oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został pobudzony w czerwcu 2017 roku. Na początkowym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został także rozszerzony o różną stację i inne 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która zarządza Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w jakim można otrzymywać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments