rita odraza kto grał

baza wiedzy

Znaleziony temat: rita odraza kto grał

Rita Odraza – kim jest i gdzie grała?

Rita Odraza to polska aktorka teatralna i filmowa. Urodziła się w Wołowie, w województwie dolnośląskim. Od najmłodszych lat interesowała się sztuką, dlatego też po ukończeniu szkoły średniej podjęła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Po ukończeniu studiów Rita Odraza zaczęła swoją karierę aktorską od pracy w teatrach. Grała m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie oraz Teatrze Polskim we Wrocławiu. W 2018 roku związała się z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie do dziś gra.

Oprócz pracy w teatrach Rita Odraza zagrała również w kilku filmach i serialach. W 2016 roku pojawiła się w jednym z odcinków popularnego serialu „Komisarz Alex”. W 2018 roku zagrała w filmie „Kamerdyner” w reżyserii Filipa Bajona.

Jeśli chodzi o życie prywatne, Rita Odraza jest osobą bardzo skromną i niezbyt chętnie dzieli się swoimi prywatnymi sprawami. Wiadomo jednak, że aktorka jest związana z Wrocławiem, gdzie mieszka i pracuje.

Podsumowując, Rita Odraza to utalentowana polska aktorka, która swoją karierę zaczynała od pracy w teatrach. Obecnie związana jest z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie gra. W swoim dorobku ma również kilka ról filmowych i serialowych.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: rita odraza kto grał

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments