Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Aktulności

Sejmik Województwa Dolnośląskiego podjął dziś rezolucję upamiętniającą 30. rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej historii Polski. Uchwała została przyjęta jednomyślnie.

 

30 lat samorządności to trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców z polskich regionów, miast, miasteczek i wsi. Pracy, która w znaczący sposób przyczyniła się do budowania silnego kraju i którą widać także w trudnych czasach pandemii, z jaką się obecnie mierzymy. Od dnia 27 maja 1990 roku samorząd terytorialny zajmuje trwałe miejsce w naszym codziennym życiu. Dzięki polskiej samorządności Polacy mogą współdecydować o przyszłości ich najbliższego otoczenia. O kwestiach tak ważnych jak ochrona zdrowia, środowiska, rozwój infrastruktury, bazy sportowej, turystycznej czy wykorzystywania funduszy unijnych – mówi marszałek Cezary Przybylski, Bezpartyjni Samorządowcy.

 

Efekty naszej współpracy, samorządów lokalnych i samorządu województwa widzimy na każdym kroku stąpając po coraz piękniejszym Dolnym Śląsku. Troska wszystkich dolnośląskich samorządowców sprawia, że Dolnoślązacy mogą śmiało spoglądać w przyszłość – mówi Andrzej Jaroch, Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego

Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
Rezolucja Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments