Rekrutacja samodzielna czy przez agencję?

Rekrutacja samodzielna czy przez agencję?

Artykuł miesiąca

Każdy pracodawca doskonale wie, że zatrudnienie pracownika nie jest łatwym zadaniem, a podejście samodzielne do tego tematu, może nastręczyć wielu problemów, a także angażuje ogromne pokłady czasu i energii. Konieczność rozmowy z kandydatami, a także weryfikowanie ich umiejętności to zajęcia, na które zwykły przedsiębiorca, szczególnie w małej firmie często nie ma czasu, dlatego powinien je zlecić komuś innemu, komuś, kto doskonale wie, jak wygląda proces rekrutacji pracowników, a także poradzi sobie z różnymi typami pracowników. Takich specjalistów można znaleźć w agencji HR, która profesjonalnie zajmuje się zatrudnianiem osób.

Zatrudnianie samemu, a zatrudnianie przez agencję.

Zatrudnianie pracowników samemu ma niewątpliwą zaletę w małych firmach, gdzie pracodawca może dobrze poznać swojego nowego pracownika, porozmawiać z nim, rozpoznać, jakie ma słabe i złe strony, a także dowiedzieć się, jakie ma problemy i oczekiwania.

Jednak pracodawca też musi mieć umiejętność zadawania pytania po to, by móc pozyskać te informacje, w dużych firmach samodzielne zatrudnianie pracowników przez pracodawcę jest właściwie niemożliwe, ze względu na dużą rotację pracowników. Również rekrutacja wiąże się z koniecznością oderwania od codziennych zajęć, dlatego może być problematyczna, dla osób, które tych zajęć mają dużo.

W związku z powyższymi mankamentami osobistego zatrudnienia pracowników, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie consulting hr, który nie tylko zagwarantuje oszczędność czasu, ale również pomoże w wyborze najlepszego kandydata. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla małych, jak i dużych firm, a raporty przygotowane przez rekruterów potrafią być bardzo dokładne, szczególnie jeżeli firma ma już na swoim koncie wiele sukcesów w tej dziedzinie.

Agencja HR – jak pomoże w rekrutacji?

Agencje zatrudnienia, nie tylko przeprowadzą rozmowy z kandydatami, ale również zamieszczą ogłoszenia w sieci, pomogą wykonać profile kandydatów i wybrać tylko tych, którzy rzeczywiście mają predyspozycje do pracy na określonym stanowisku.

Pracownikami takich agencji są często doświadczeni psychologowie i socjologowie, którzy potrafią zadawać pytania w taki sposób, by zawsze otrzymać wymagane informacje. Jest to szczególnie ważne podczas szukania kandydatów na stanowiska specjalistyczne i kierownicze, ponieważ sukces w tego typu pracy, niemal zawsze zależy od indywidualnych umiejętności pracownika.

Pracownicy agencji HR, dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu odciążą pracodawcę w tym ciężkim obowiązku. Zagwarantują mu ciągłość pracy w firmie, gdyż czasem odejście jednego specjalisty, może wiązać się ze wstrzymaniem projektu lub pracy całego działu.

Podsumowując pracodawcy, rzadko mają czas i możliwości, żeby samodzielnie przeprowadzić proces rekrutacji w firmie, dlatego konieczne jest korzystanie z firm zewnętrznych. Firmy te w swojej kadrze zatrudniają najlepszych psychologów i socjologów, którzy potrafią rozmawiać z ludźmi w taki sposób, by czerpać o nich jak największą liczbę informacji, daje to rękojmię rekrutacji najlepszych pracowników na odpowiednie stanowiska.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grupa Progres
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments