Ranking kredytów hipotecznych – luty 2021

Ranking kredytów hipotecznych – luty 2021

Warto przeczytać

Kredyty hipoteczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodych małżeństw oraz osób pragnących zakupić nieruchomość na własny użytek lub w celu jego wynajmu. Zaciągnięcie zobowiązania w banku wymaga jednak od klientów posiadania odpowiednio poziomu zdolności kredytowej oraz nienagannej historii kredytowej w BIG oraz BIK.

Warto także wspomnieć, że rankingi kredytów hipotecznych (https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne) dostępne na stronach internetowych mają jedynie charakter poglądowy, a końcowa oferta danego banku przedstawiana jest dopiero po kompleksowej weryfikacji wniosku przez analityków.

Ranking kredytów hipotecznych 2021 – porównanie ofert

W celu porównania ofert kredytów hipotecznych 2021 warto skorzystać z internetowych kalkulatorów kredytów oraz rankingów. Należy jednak wiedzieć, że korzystanie z tego typu udogodnień ma jedynie charakter poglądowy a ostateczna decyzja o przyjęciu wniosku kredytowego należy do pracowników banku.

Kredyty hipoteczne 100 tys. zł.

Najmniejsze możliwe zobowiązanie hipoteczne jakie jest brane pod uwagę przez banki może wynosić 100 tysięcy złotych na okres spłaty około 15 lat. W przypadku chęci zaciągnięcia takiego kredytu można wyróżnić ofertę banku ING, który proponuje całkowitą kwotę do spłaty rzędu 119 tysięcy złotych, zachowując miesięczną ratę wynoszącą 665 złotych. Nieco gorsze oferty przedstawiają banki Millenium oraz Pekao, w których odsetki za zobowiązanie sięgają około 25 tysięcy złotych. Oznacza to, że im mniejsza kwota zobowiązania tym lepsze oferty kredytowe. Należy jednak pamiętać, że banki wymagają wkładu własnego w zakup nieruchomości w postaci minimum 10 procent jego wartości.

Kredyt hipoteczny 300 tys. zł.

Dobrym przykładem porównania ofert w lutym 2021 roku jest wzięcie pod lupę zobowiązania na kwotę 300 tysięcy złotych na okres kredytowania 25 lat. W tym przypadku najlepszą ofertę przedstawia bank PKO BP, który proponuje miesięczną ratę w wysokości 1305 złotych oraz całkowitą kwotę do spłaty na poziomie 391 520 złotych. Jest to bardzo konkurencyjna propozycja w stosunku do innych placówek bankowych. Drugą, niewiele mniej korzystna propozycją jest oferta ING Banku Śląskiego, w którym rata wynosi 1326 złotych przy odsetkach sięgających 97 902 złote.

Ranking kredytów hipotecznych 500 tys. zł.

Warto także zwrócić uwagę na inne możliwości kredytowe – jeżeli wnioskodawca pragnąłby zaciągnąć pożyczkę na kwotę 500 tysięcy złotych przy okresie spłaty 30 lat, to nadal na rynku góruje bank PKO BP, który posiada najlepszą możliwą ofertę. Całkowita kwota do spłaty w tym przypadku będzie wynosić około 687 284 złote przy miesięcznym zobowiązaniu 1909 złotych. Jedną z gorszych kalkulacji jest oferta Alior Banku, gdzie same odsetki za zaciągnięcie zobowiązania będą wynosić około 305 tysięcy złotych, a miesięczna rata aż 2236 złotych.

Kredyt hipoteczny 700 tys. — czy jest możliwy?

Ostatnią, nieco bardziej abstrakcyjną możliwością jest zaciągnięcie sporego kredytu na kwotę aż 700 tysięcy złotych dla okresu spłaty 30 lat. Warto pamiętać, że takim przypadku dochody gospodarstwa domowego muszą być utrzymywane na jak najwyższym poziomie. Analizując ranking ofert można wyróżnić bank PKO BP, który nadal proponuje najlepsze stawki wynoszące całkowitą kwotę do spłaty na poziomie 945 tysięcy złotych, przy miesięcznej racie 2627 złotych. Jedną z najmniej korzystnych ofert jest propozycja bank Santander, gdzie kwota do spłaty wynosi ponad milion złotych, a miesięczne zobowiązanie sięga prawie 3 tysięcy złotych.

Czy warto dokonywać porównywania ofert kredytów hipotecznych?

Zdecydowanie warto zainteresować się tematyką internetowych rankingów kredytów hipotecznych, ponieważ pozwala to wstępnie wybrać najkorzystniejsze możliwe oferty dostępne na rynku. Należy pamiętać, że korzystanie z takich narzędzi jest w pełni darmowe i nie wpływa negatywnie na zdolność kredytową. Istnieje także możliwość skorzystania z darmowych kalkulatorów zdolności kredytowej, pozwalających na obliczenie możliwego maksymalnego zobowiązania, na które zgodzą się banki. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna decyzja należy do pracowników banku po uprzednim dokonaniu analizy przez analityków. Bardzo ważny jest fakt posiadania nie tylko odpowiedniej zdolności kredytowej, ale także poprawnej historii kredytowej w BIK oraz BIG.

Ranking kredytów hipotecznych 2021 — dlaczego warto z niego korzystać?

Główną zaletą korzystania z tego typu rozwiązań jest zebranie informacji o aktualnych promocjach, obowiązujących stawkach RRSO oraz możliwych odsetkach kredytowych. Dodatkowo rankingi kredytowe dają możliwość wyboru najlepszego możliwego banku, który udzieli kredytu na wnioskowaną kwotę. Kolejną zaletą analizy rankingów kredytów hipotecznych jest ich przejrzystość, dzięki czemu nawet mniej doświadczone osoby są w stanie sobie z tym poradzić. Warto także wspomnieć, że dzięki rankingom nie trzeba samodzielnie chodzić do placówki danego banku aby zapytać o aktualną ofertę kredytową.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments