Los bezdomnych i zagubionych zwierząt rzadko bywa nam obojętny, zwłaszcza gdy mowa o czworonożnych mieszkańcach naszej najbliższej okolicy. Przychodnia Weterynaryjna „Podaj Łapę” w Brzegu„https://www.portalwolow.pl/burza-w-brzegu-dolnym-burmistrz-na-cenzurowanym/” title=”Burza w Brzegu Dolnym! Burmistrz na cenzurowanym?”>w Brzegu„https://www.portalwolow.pl/afera-w-brzegu-dolnym-radni-kryja-zarobki-w-gazecie/” title=”Afera w Brzegu Dolnym: Radni kryją zarobki w gazecie?”>w Brzegu„https://www.portalwolow.pl/awaria-plywalnia-w-brzegu-dolnym-nieczynna/” title=”Awaria! Pływalnia w Brzegu Dolnym nieczynna”>w Brzegu Dolnym, prowadzona przez Joannę i Artura Różyckich, apeluje o pomoc w nagłośnieniu sprawy trzech psów. Część z nich z utęsknieniem czeka na powrót starych właścicieli, inne pilnie potrzebują nowego, kochającego domu. Zobacz zdjęcia i pomóż – może to właśnie ty odmienisz ich los. Czworonogi z naszej okolicy szukają pomocy – czy je rozpoznajesz?
Spis treści
Przychodnia Weterynaryjna „Podaj Łapę” – misja i zaangażowanie
Lokalna Przychodnia Weterynaryjna „Podaj Łapę”, prowadzona przez Joannę i Artura Różyckich, od lat angażuje się w pomoc zwierzętom w potrzebie. Przychodnia ta nie tylko oferuje standardowe usługi weterynaryjne, ale również aktywnie uczestniczy w akcjach ratunkowych i adopcyjnych. Tym razem, za pośrednictwem przychodni, nagłaśniane są historie trzech wyjątkowych psów z terenu Brzegu Dolnego oraz sąsiednich gmin: Wińska i Wołowa. Każda z tych sytuacji jest inna, ale łączy je jedno – zwierzęta pilnie potrzebują bezpieczeństwa i domu.
Żywiołowy owczarek z Przyborowa (Gmina Wińsko)
Ten przepiękny pies w typie owczarka niemieckiego ma około 3 lat. Niestety, nie posiada czipa, co utrudnia odnalezienie dotychczasowego właściciela. Obecnie pies szuka nowego domu. Jest bardzo energiczny i żywiołowy, ale co ważne – zna podstawowe komendy. Z pewnością będzie wspaniałym towarzyszem dla aktywnej osoby ceniącej długie spacery.
Niewielki terier z Wołowa
Kolejny pies, który potrzebuje pomocy, to niewielki terier znaleziony w okolicach Wołowa. Ma około 5 lat i jest bardzo przyjazny, ale wyraźnie zagubiony. Nie wiadomo, czy został porzucony, czy po prostu się zgubił. Jest w dobrej kondycji zdrowotnej i czeka na właściciela, który może go rozpoznać. Jeśli nie uda się odnaleźć jego rodziny, będzie potrzebował nowego domu, gdzie znajdzie miłość i opiekę.
Młody labrador z Brzegu Dolnego
Ostatnim z opisywanych psów jest młody labrador znaleziony w Brzegu Dolnym. Jego wiek szacuje się na około 2 lata. Jest bardzo wesoły i ufny, co sugeruje, że wcześniej miał kontakt z ludźmi. Labrador jest w dobrym stanie fizycznym, ale niestety, podobnie jak owczarek, nie ma czipa identyfikacyjnego. Szuka zarówno swojego dawnego opiekuna, jak i ewentualnie nowego domu, który zapewni mu bezpieczeństwo i miłość.
Jak możesz pomóc?
Jeśli rozpoznajesz któregokolwiek z tych psów lub masz jakiekolwiek informacje, które mogą pomóc w odnalezieniu ich właścicieli, skontaktuj się z Przychodnią Weterynaryjną „Podaj Łapę”. Joanna i Artur Różyccy apelują do mieszkańców o udostępnianie informacji w mediach społecznościowych, co zwiększy szanse na szybkie odnalezienie właścicieli lub nowych domów dla tych zwierząt.
Oprócz bezpośredniej pomocy, każda osoba może wesprzeć działalność przychodni poprzez darowizny, które zostaną przeznaczone na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami. Dzięki wsparciu lokalnej społeczności, Joanna i Artur mogą kontynuować swoją misję ratowania zwierząt w potrzebie.
Podsumowanie
Zaginione i znalezione psy w okolicach Brzegu Dolnego to problem, który dotyka nie tylko samych zwierząt, ale również ich potencjalnych właścicieli. Dzięki zaangażowaniu Przychodni Weterynaryjnej „Podaj Łapę” oraz lokalnej społeczności, istnieje szansa na szybkie rozwiązanie tych trudnych sytuacji. Każda pomoc jest na wagę złota, a każde udostępnienie informacji może odmienić los tych czworonogów. Może to właśnie ty możesz stać się częścią tej historii i pomóc w odnalezieniu domu dla potrzebujących psów.
