psie pole wrocław skąd nazwa

baza wiedzy

Znaleziony temat: psie pole wrocław skąd nazwa

Psie Pole we Wrocławiu – skąd nazwa?

Psie Pole to jedna z dzielnic Wrocławia, położona na zachodzie miasta. Nazwa tej dzielnicy budzi wiele pytań i ciekawostek. Skąd właściwie pochodzi nazwa Psie Pole? Czy ma to coś wspólnego z psami?

Historia dzielnicy

Psie Pole to jedna z najstarszych dzielnic Wrocławia. W średniowieczu była to wieś, która została włączona do miasta w XV wieku. W tym czasie teren ten był wykorzystywany jako pastwiska dla bydła i owiec. W XVII wieku na Psim Polu powstała huta szkła, która działała do końca XIX wieku. W okresie międzywojennym dzielnica ta stała się popularnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Wrocławia. W czasie II wojny światowej Psie Pole ucierpiało w wyniku działań wojennych.

Skąd nazwa Psie Pole?

Istnieje kilka teorii na temat pochodzenia nazwy Psie Pole. Jedna z nich mówi, że nazwa ta pochodzi od psów, które były hodowane na tym terenie. Według innej teorii nazwa ta pochodzi od słowa „pysk” – dawniej używanego na określenie terenów podmokłych, które przypominały kształtem psy. Istnieje również teoria, że nazwa ta pochodzi od imienia właściciela ziemskiego, który miał na imię Pies.

Co warto zobaczyć na Psim Polu?

Dzielnica Psie Pole to przede wszystkim tereny zielone i parki. Warto odwiedzić Park Zachodni, który jest jednym z największych parków we Wrocławiu. Na terenie parku znajduje się m.in. staw, plac zabaw dla dzieci oraz ścieżki rowerowe i spacerowe. Kolejnym ciekawym miejscem jest Park Tysiąclecia, który powstał z okazji 1000-lecia miasta. Na terenie parku znajduje się m.in. amfiteatr, skatepark oraz plac zabaw dla dzieci.

Podsumowanie

Nazwa Psie Pole budzi wiele pytań i ciekawostek. Choć nie wiadomo dokładnie, skąd pochodzi ta nazwa, to dzielnica ta jest jednym z najstarszych i największych terenów zielonych we Wrocławiu. Warto odwiedzić Psie Pole i zobaczyć piękne parki oraz tereny rekreacyjne.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: psie pole wrocław skąd nazwa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments