Projektowanie zbiorników na kwas solny. Jak to wygląda w praktyce?

Projektowanie zbiorników na kwas solny. Jak to wygląda w praktyce?

Warto przeczytać

Zbiorniki na kwas HCI przede wszystkim muszą być odpowiednio dostosowane do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Jest to ważne, ponieważ dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo przechowywania poszczególnych substancji. Jak zatem w praktyce wygląda projektowanie tego typu zbiorników? Sprawdzamy.

Profesjonalne zakłady produkcyjne, które korzystają w produkcji z kwasu solnego, muszą zadbać o bezpieczeństwo zarówno swoich pracowników, jak i terenu wokół firmy. Właśnie dlatego powinni oni zrobić wszystko, aby magazynowane substancje nie były narażone na jakiekolwiek wycieki. Nie jest to łatwe zadanie, jednak trzymanie się zaleceń BHP sprawi, że zakład produkcyjny będzie wolny od przykrych incydentów. Zbiorniki na kwas solny przede wszystkim powinny być indywidualnie zaprojektowane według potrzeb konkretnej firmy. Tego typu zamówienia są bowiem realizowane na zlecenie danego przedsiębiorstwa.

Przechowywanie kwasu solnego, a projekt zbiornika

Firma, która podejmie się zaprojektowania zbiornika oraz jego produkcji, przede wszystkim powinna podejść do tego tematu w sposób profesjonalny. Nie wystarczy bowiem w tym celu rozmowa telefoniczna. Specjaliści powinni udać się do inwestora i zrobić wizję lokalną na zakładzie. Zbiorniki na kwas HCI muszą być dostosowane między innymi do wielkości i ukształtowania terenu. Mogą się od siebie różnić wielkością, kształtem, czy też wymiarami. Specjaliści skupiają się na stworzeniu indywidualnego projektu i biorą pod uwagę również niezbędne wymogi i wytyczne. Do magazynowania tego typu substancji najczęściej wykorzystuje się zbiorniki cylindrycznej, które charakteryzują się konstrukcją jednościenną lub dwuścienną. Z kolei samo dno jest płaskie. Co ważne, cała konstrukcja musi być odpowiednio zabezpieczona przed nieplanowanym wyciekiem substancji.

Zbiorniki na kwas HCI – ich trwałość i odporność

Kwas solny to żrąca substancja, która może być bardzo niebezpieczna. Dlatego tak ważne jest to, aby była przechowywana w najlepszych pod względem jakości zbiornikach, które są do tego dedykowane. Muszą one być odporne na uszkodzenia, szczelne, ale również nie powinny się poddawać promieniowaniu słonecznemu. Firma Amargo na polskim rynku działa już od bardzo długiego czasu i jest w stanie zapewnić Ci najlepszą obsługę w tej dziedzinie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments