PIT 2019

PIT online 2019

Warto przeczytać

Termin rozliczeń z Urzędem skarbowym zbliża się nieubłaganie. O tym jak szybko i skutecznie wypełnić deklarację podatkową, opowiemy w niniejszym artykule.

 

Czym jest PIT-37

PIT – 37 to druk rozliczenia podatkowego dedykowany podatnikom rozliczającym zarobki za pośrednictwem płatników lub tym, którzy uzyskali PIT – 11 od innych podmiotów nie będących płatnikami, a którzy wypłacili w 2019 r. wynagrodzenia tym podatnikom. Jednym słowem rozliczenia tego dokonują osoby, którym rozliczeń podatkowych dokonały osoby dokonujące wypłat. W ich kręgu znajdują się zleceniodawcy, pracodawcy itd. Zatem w rozliczeniu PIT 37 ustala się zależność w stosunku do PIT – 11.

Rozliczenie

Konieczność dokonania rozliczenia podatkowego może przerażać i budzić wiele kontrowersji. Jednak dzięki dostępności usługi pit online, rozliczenie może być okazać się łatwe i przyjemne. Dzięki wprowadzonym rozwiązaniom, możesz rozliczyć pit 2019 nie znając się na podatkach. Dzięki programowi e-pity otrzymujemy możliwość kompleksowego rozliczenia podatku, z uwzględnieniem wszystkich ulg i odliczeniem kwoty wolnej od podatku. Pit online umożliwia złożenie deklaracji Pit – 37 na podstawie przesłanych przez płatnika informacji zawartych w PIT-11. Twój e- pit umożliwia nadto złożenie deklaracji podatkowej wraz ze współmałżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Program umożliwia również złożenie załączników do deklaracji podatkowych, w tym m.in. PIT/M stanowiący załącznik do deklaracji PIT-36 dziecka zarobkującego w trakcie roku podatkowego.

W jaki sposób możemy złożyć deklarację PIT -37 online

Obecnie e-pity zyskują na popularności. Wszystko za sprawą ułatwionego sposobu zgłaszania deklaracji wypełnionej w programie. By wypełnić deklarację, nie trzeba posłygiwać się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, bowiem system dokonuje indentyfikacji podatnika za pośrednictwem danych identyfikacyjnych jak imię, nazwisko, data urodzenia, numer NIP lub PESEL, kwota z deklaracji z roku 2018r. Dodatkowo odpowiednie formularze są łatwo dostępne w Internecie, a programy do rozliczania jak te zawarte na stronie https://www.e-pity.pl/pit-online/, które niezmiernie ułatwiają i przyspieszają rozliczenie. To wszystko dzięki zamieszczeniu interaktywnych deklaracji, które działają w ten sposób, że umieszczają dane w odpowiednich rubrykach formularza w trakcie ich podawania. Dodatkowo programy te, w naszym imieniu sprawdzają poprawność danych i samodzielnie dokonują obliczeń, dzięki temu pozbywamy się stresu popełnienia błędu w kalkulacji. Dodatkowo złożenie tego zeznania jest niezmiernie proste, bowiem zostaje przeslane do odpowiedniego Urzędu Skarbowego za pomocą jednego kliknięcia, a my otrzymujemu Urzedowe Potwierdzenie Odbioru stanowiące dowód złożenia deklaracji PIT w terminie.

Termin

By dochować terminu złożenia deklaracji PIT- 37 za 2019 r., należy dokonać tej czynności do dnia 30 kwietnia 2020 r. Termin jest jednakowy dla deklaracji składanych w formie klasycznej, papierowej, jak i elektronicznej. Jednocześnie należy pamiętać, iż klasyczne składanie deklaracji ograniczone jest godzinami pracy Urzędu Skarbowego i związane jest z koniecznością oczekiwania w długich kolejkach. Składanie e-pitu nie tylko eliminuje czynnik oczekiwania, ale również przedłuża termin złożenia deklaracji do godziny 23:59 30 kwietnia 2020 r. Wysłanie bowiem deklaracji PIT przed upływem tej godziny uważane jest za zachowanie terminu złożenia deklaracji.

Wypełnianie PIT-37 online

Przede wszystkim należy się upewnić, że wypełnia się aktualny druk podatkowy. W tym celu niezwykle pomocne są wspomniane wcześniej programy, które na bieżąco aktualizują formularze. Następnie należy postepować zgodnie z informacjami podawanymi w programie, który na podstawie podanych przez nas danych samodzielnie uzupełnia odpowiednie rubryki formularza i dokonuje obliczeń. Program dostępny na stronie PIT 2019 poinformuje nas w przypadku popełnienia błędu bądź pominięcia wymaganych danych. Po kompleksowym uzupełnieniu formularza, należy wysłać go do Urzędu Skarbowego i odebrać Urzędowe Potwierdzenie Odbioru. Dokument ten, dla własnego bezpieczeństwa, winniśmy przechowywać pzez okres 5 lat.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments