odra w ktora strone plynie

baza wiedzy

Znaleziony temat: odra w ktora strone plynie

Odra – w którą stronę płynie?

Odra to jeden z najważniejszych rzek w Polsce, przepływający przez wiele miast, w tym Wrocław i Legnicę. Jednak wiele osób zastanawia się, w którą stronę płynie ta rzeka. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Odra ma długość 854 km i jest drugą co do wielkości rzeką w Polsce. Jej źródła znajdują się w Czechach, skąd płynie na północny zachód, aż do granicy polsko-niemieckiej. Następnie skręca na północny wschód i przepływa przez Polskę, aż do ujścia do Morza Bałtyckiego.

Warto zaznaczyć, że Odra ma wiele dopływów, które wpływają na kierunek jej przepływu. Jednym z najważniejszych dopływów jest Warta, która wpada do Odry w okolicach Kostrzyna nad Odrą. Warta ma długość 808 km i jest trzecią co do wielkości rzeką w Polsce.

Odra przepływa przez wiele miast, w tym Wrocław i Legnicę. Wrocław jest największym miastem leżącym nad Odrą i jest nazywany „Wenecją Północy” ze względu na swoje liczne mosty i kanały. Legnica natomiast leży na południowym brzegu Odry i jest ważnym ośrodkiem przemysłowym.

Podsumowując, Odra płynie na północny wschód, a jej kierunek przepływu jest wpływany przez wiele czynników, w tym przez jej liczne dopływy. Jej przepływ przez wiele miast, w tym Wrocław i Legnicę, czyni ją ważnym elementem krajobrazu Dolnego Śląska.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: odra w ktora strone plynie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments