odra jakie kraje

baza wiedzy

Znaleziony temat: odra jakie kraje

Odra – jakie kraje przepływa przez ten rzekę?

Rzeka Odra jest jednym z najważniejszych cieków wodnych w Europie. Przepływa przez kilka krajów, w tym Polskę. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie kraje przepływa przez Odrę, zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Odra to rzeka o długości około 854 kilometrów. Swój początek bierze w Czechach, skąd płynie przez Polskę, Niemcy i w końcu uchodzi do Morza Bałtyckiego w pobliżu Szczecina. W Polsce rzeka Odra przepływa przez kilka województw, w tym dolnośląskie.

Jeśli chodzi o kraje, przez które przepływa rzeka Odra, to są to Czechy, Polska i Niemcy. W Czechach rzeka ta nazywa się Ostrawica, a w Niemczech Oder. W Polsce Odra przepływa przez takie miasta jak Wrocław czy Legnica.

Dla turystów i miłośników przyrody rzeka Odra jest atrakcyjnym miejscem do zwiedzania. Wzdłuż jej brzegów znajdują się liczne zabytki, parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Warto również wspomnieć, że rzeka ta jest ważnym szlakiem wodnym dla transportu towarów.

Podsumowując, rzeka Odra przepływa przez trzy kraje: Czechy, Polskę i Niemcy. W Polsce rzeka ta przepływa przez kilka województw, w tym dolnośląskie. Dla turystów i miłośników przyrody rzeka Odra stanowi atrakcyjne miejsce do zwiedzania, a dla transportu towarów jest ważnym szlakiem wodnym.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: odra jakie kraje

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments