Obywatele wygrali z reformą Gowina!

Obywatele wygrali z reformą Gowina!

Warto przeczytać

Sejm przyjął obywatelski projekt ustawy o okręgach sądowych sądów powszechnych. Oznacza to, że zlikwidowany 1 stycznia 2013 r. Sąd Rejonowy w Wołowie ma szansę zostać przywrócony. Pod obywatelskim projektem ustawy podpisało się ponad 150 tyś Polaków.

Obywatele wygrali z reformą Gowina!

W Gminie Wołów akcję zbierania podpisów koordynowali wspólnie pracownicy Urzędu Miejskiego wraz z pracownikami Sądu Rejonowego w Wołowie. Podczas kilkudniowej akcji w różnych miejscach miasta oraz wsiach udało się zebrać 1518 podpisów.

W zatrzymanie reformy byłego już Ministra Jarosława Gowina zaangażowany był też Burmistrz Dariusz Chmura, który wielokrotnie uczestniczył w spotkaniach sejmowych poświęconych tej kwestii. Gmina Wołów wraz z przedstawicielami Sądu Rejonowego w Wołowie organizowała także wyjazdy do Warszawy na akcje demonstracyjne przeciw reformie.

W świetle dzisiejszych wiadomości wszystko wskazuje na to, że Sąd Rejonowy w Wołowie, który obecnie został przekształcony w wydział zamiejscowy Sądu Rejonowego w Środzie Śląskiej ma szansę zostać przywrócony. Wszystko zależy jednak od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który może podpisać ustawę, złożyć wniosek o jej ponowne rozpatrzenie przez Sejm lub wystąpić do trybunału konstytucyjnego o stwierdzenie zgodności ustawy z Konstytucją RP.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments