Obliczanie wieku psa

Obliczanie wieku psa

Warto przeczytać

Ludzie oczytani mniej więcej wiedzą o tym, że jeden rok człowieka to siedem lat w przypadku psa, ale prawda w tego typu przypadkach jest bardziej zawiłą. Mowa tu dokładnie o tym, że istnieje coś takiego jak wiek psa tabela i z tej tabeli można wyczytać to, że pewne rasy starzeją się szybciej, a inne wolniej. Jakaś część z nas przekonała się o tym, że szybciej starzeją się psy, które mają długie łapy, bo serca tych zwierząt niestety muszą pompować krew do kończyn z większą siłą i w związku z tym ich serca szybciej się starzeją i one same także.

Kilka wzmianek o wieku psa

Wiele znaczy też i to, że pewne rasy psów mają predyspozycje do chorowania na stawy lub na wzrok. Jednym słowem są to kwestie powiązane ze słabymi lub lepszymi genami konkretnych zwierząt i warto zgłębiać te zagadnienia, po to by po jakichś kilku latach nie wydawać zbyt wiele na specjalistę, który będzie aplikował drogie zastrzyki naszemu pupilowi. Nie ma w tym rzecz jasna nic przyjemnego i dla zwierzęcia i dla konkretnego człowieka. Nie mniej jednak minus tego rodzaju nie każdego odstraszy, bo pewna część ludzi i tak zaryzykuje z tą często chorującą w sensie genetycznym rasą pas, bo bardzo podoba się im wygląd takowego.

Zgłębianie wiedzy

Wiek psa tabela to tylko jeden aspekt całego posiadania psa, bo każda rasa to inne dbanie o konkretne zwierzę. Liczy się też i to, że jedne psy maja sierść, a inne włosy i trzeba je regularnie strzyc. W praktyce wszystkie rasy łączy to, że się pocą tylko przez te poduszki na spodniej części łap i dlatego każdy pies dyszy po dłużej trwającym wysiłku. Te cechy wspólne są istotnymi, ale każda rasa to też inny charakter. Pewne psy są wręcz stworzone do aktywnego stylu życia i do ciągłego węszenia, a inne to takie kanapowe maskotki, które uwielbiają pieszczoty i nie bywają agresywne. Można śmiało stwierdzić, że rasy bardziej agresywne starzeją się o wiele szybciej, ale to tylko część tej zaskakująco złożonej prawdy, bo pewne rasy maja też i genetycznie słabsze kości, czyli znacznie bardziej podatne na różnego typu złamania. Niektórych właśnie te złamania mogą odstraszyć, bo złamania łapy psa to powód do odwiedzenia weterynarza, a u specjalisty niestety wydamy pieniądze na zabieg i na niezbędne leki. Dlatego jakaś część z nas nie chce mieć psa lub stawia na rasę najmniej problematyczną.

Podejście pewnych ludzi

Dla wielu z nas wiek psa tabela to rzecz jasna postawienie na zwierzę, które to najbardziej się nam podoba lub na rasę najmniej problematyczną. Niektórzy stawiają też na rasy, które bardzo dobrze się prezentują i są używane przez służby mundurowe. Mowa tu dokładnie o tym, że ilu ludzi tyle preferencji. Ludzie też dzielą się na tych, którzy wydadzą znaczne pieniądze, po to by wyleczyć psa ze złamaną nogą lub z poważniejszym urazem, ale znajdą się też i tacy, którzy to odpowiednim zastrzykiem skrócą męki psa i przy okazji zaoszczędzą masę pieniędzy. Jakaś część ludzi postawi też na rasę, która nie choruje zbyt często i co równie ważne nie linieje. Z tym wszystkim jest rzecz jasna trochę kombinowania, czyli trzeba zgłębić wiedzę na różnych blogach poświęconych psom, ale to się opłaci, jeśli bardzo chcemy mieć zwierzaka, który nie zabrudzi nam domu i to nawet wtedy gdy będzie często spał na kanapie tapicerowanej czarną skórą.

Czy mały pies to mniej problemów?

Jakaś część ludzi otwarcie mówi o tym, że mały pies, czyli ta rasa uznawana powszechnie za niewielką to minimalna ilość problemów powiązanych z brudem. Niektórzy nawet mówią o tym, że te małe psy krótko żyją, ale prawdą jest to tylko po części, bo nie każda rasa zaliczana do małych to krótki żywot. Sporo znaczy też i to, że pewne małe psy są dość agresywne i mają znaczny temperament. Mowa tu konkretnie o tym, że niektóre małe rasy mają wręcz znaczną chęć dominacji w domu i niezadowolone zwierzę tej rasy może nawet sikać na dywan ze złości. Taki pies rzecz jasna może o wiele krócej żyć, ale nie to jest w tym wszystkim najważniejsze. Kluczowa sprawa tkwi w tym, że warto przyrównać własną wiedzę do tego, co na blogach piszą oczytani ludzie, po to by wybrać psa idealnego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments