Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

Aktulności Kołobrzeg z Kołobrzegu

Kupcy nie pogodzili się na teren proponowany przez miasto, jako zastępczy, na etap remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na drogę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą był być jasny dojazd oraz minus miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu ścianą istnieje natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w współczesnym stanowisku. Chociaż urzędnicy sprawdzą lub na prawdopodobnie nie da się nic w współczesnym punkcie zrobić. Alternatywą jest żyć miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one pozostawione pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z ludźmi mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg więcej w współczesnym roku, tak aby po 4 miesiącach prac można było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak prawdopodobne jest, że remont zacznie się dopiero jesienią. Jak prowadzą handlujący, to wiosna jest dla nich najgorętszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej drodze, na targu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz nowe punkty handlowe, zadaszenie dla mniejszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments