Materace termoelastyczne - jak wybrać i jakie są najlepsze?

Materace termoelastyczne – jak wybrać i jakie są najlepsze?

Warto przeczytać

Każdy z nas wie jak duże znaczenie ma jakość snu dla regeneracji organizmu. Trzydzieści procent życia spędzamy podczas snu, dlatego jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszego domu jest odpowiednie łóżko i odpowiednio dobrany materac.

Zdrowy sen tylko na dobrym materacu

Dla osób które cierpią na różne schorzenia układu kostnego, szczególnie schorzenia kręgosłupa i miednicy idealnym rozwiązaniem będzie wybór materaca termoelastycznego. Taki rodzaj materaca nie naciska na żadną część ciała, a ma to duże znaczenia dla swobodnego przepływu krwi i lepszym ukrwieniu całego ciała.

Materace termoelastyczne mogą stosować osoby w pełni zdrowe, natomiast lecznicze właściwości tego rodzaju materacy zauważymy w przypadku urazów, po różnych zabiegach ortopedycznych. Takie materace to idealne rozwiązanie również dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa oraz dla osób obłożnie chorych, leżących którzy potrzebują materaca odleżynowego.

Właściwości materaców termoelastycznych

Materace termoelastyczne charakteryzują się specyficznym rodzajem pianki zwanym pianką leniwą, która reaguje na nacisk ciała oraz na jego temperaturę. Pianka taka ma niezwykłe właściwości dopasowania się do kształtu ciała tworząc mu odpowiednie podparcie – pod wpływem temperatury wytwarzanej przez ciało pianka mięknie w najcieplejszych miejscach ciała dostosowując się do jego kształtu.

W chłodniejszych miejscach pianka pozostaje bez zmian i nie ulega odkształceniu. Reakcja pianki jest natychmiastowa po ułożeniu ciała na jej powierzchni – pianka absorbując nasze ciepło od razu dostosowuje się do naszego ciała. W ten sposób pianka tworzy miliony punktów podparcia i w momencie ułożenia ciała na materacu wytwarza efekt zapadania się i otulenia przez pianę.

Aby powstał taki efekt pianka powinna posiadać minimum 7 cm grubości. Na takim materacu ciało regeneruje się szybciej, barki, biodra i kręgosłup zostają maksymalnie odciążone a cały organizm lepiej ukrwiony. Dzięki temu na regenerację organizmu potrzebujemy mniej snu.

Materace termoelastyczne bardzo dobrze odprowadzają wilgoć i parę wodną, nie posiadają wolnych przestrzeni w środku przez co uniemożliwiają rozwój roztoczy i pleśni w swoim wnętrzu, dlatego będą doskonałym produktem dla osób cierpiących na alergie.

Ponadto pianki często posiadają dodatkowo środki przeciwalergiczne które hamują rozwój roztoczy na stałe, zapewniając alergikom spokojny sen.

Kosmiczna technologia

Ten rodzaj materacy z właściwościami termoelastycznej pianki powstał na potrzeby NASA, dla kosmonautów uczestniczących w programach kosmicznych, dla których efektywność regeneracji organizmu była bardzo istotna. Pianka termoelastyczna posiada wysoką gęstość co sprawia, że posiada wysoki współczynnik obciążenia i cechuje ją wysoka trwałość oraz doskonała jakość.

Warto wykorzystać technologię kosmiczną i zainwestować w produkt doskonałej jakości dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia aby każda noc była dobrze wykorzystanym czasem na regenerację organizmu po całym dniu.

Obecnie oferta handlowa jest bardzo bogata, można wybrać wśród wielu modeli i marek producentów materacy, dostosowując materac do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Artykuł powstał we współpracy z selene.pl
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments