który król co przyniósł

baza wiedzy

Znaleziony temat: który król co przyniósł

Który król przyniósł Wołów? Historia Dolnego Śląska

Dolnośląskie miasta, takie jak Wrocław czy Legnica, pełne są historii i tajemnic. Jednym z ciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku jest miasto Wołów. Jednak, czy wiesz, który król przyniósł to miasto do Polski?

Historia Wołowa sięga XIII wieku, kiedy to miasto należało do książąt śląskich. W 1253 roku, książę Henryk III wydał dokument, w którym przekazał miasto Wołów królowi czeskiemu, Przemysłowi Ottokarowi II. Jednakże, po śmierci Ottokara II w 1278 roku, miasto Wołów powróciło do Polski.

To właśnie król polski, Przemysł II, przyniósł Wołów z powrotem do Polski. W 1295 roku, Przemysł II wydał dokument, w którym przekazał miasto Wołów swojemu bratu, Bolesławowi. Od tamtej pory, miasto należało do książąt śląskich.

Dzisiaj, Wołów jest uroczym miastem, położonym na terenie Dolnego Śląska. Znajduje się ono na południowy zachód od Wrocławia, nad rzeką Odrą. Miasto słynie z pięknych zabytków, takich jak kościół św. Jadwigi czy zamek książąt legnickich.

Jeśli chcesz poznać historię Dolnego Śląska i jego miast, to warto odwiedzić Wołów. Tam możesz zobaczyć, jak wiele zmian przeszło miasto na przestrzeni wieków. A teraz, gdy już wiesz, który król przyniósł Wołów do Polski, możesz zacząć odkrywać tajemnice tego uroczego miasta.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: który król co przyniósł

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments