kto podpisuje informację dodatkową do sprawozdania finansowego

baza wiedzy

Znaleziony temat: kto podpisuje informację dodatkową do sprawozdania finansowego

Kto podpisuje informację dodatkową do sprawozdania finansowego?

Sprawozdanie finansowe to dokument, który przedstawia sytuację finansową danej firmy w określonym okresie. Jednakże, aby uzyskać pełny obraz sytuacji finansowej, często dołącza się do niego informację dodatkową. W takim przypadku, wiele osób zastanawia się, kto jest odpowiedzialny za podpisanie takiej informacji dodatkowej.

Zgodnie z ustawą o rachunkowości, informacja dodatkowa do sprawozdania finansowego powinna być podpisana przez osobę odpowiedzialną za prowadzenie rachunkowości w danej firmie. Zazwyczaj jest to główny księgowy lub osoba zajmująca się finansami w firmie.

Podpis osoby odpowiedzialnej za informację dodatkową jest bardzo ważny, ponieważ potwierdza ona, że informacja ta jest zgodna z rzeczywistym stanem finansów firmy. W przypadku, gdyby okazało się, że informacja ta była fałszywa lub wprowadzająca w błąd, osoba odpowiedzialna za jej podpisanie ponosiłaby konsekwencje prawne.

Warto również zaznaczyć, że informacja dodatkowa do sprawozdania finansowego może być podpisana przez więcej niż jedną osobę. W przypadku, gdy w firmie działa kilka działów finansowych, każdy z nich może podpisać informację dodatkową dotyczącą swojego obszaru działania.

Podsumowując, informacja dodatkowa do sprawozdania finansowego powinna być podpisana przez osobę odpowiedzialną za prowadzenie rachunkowości w danej firmie. Jest to bardzo ważne, ponieważ podpis osoby odpowiedzialnej potwierdza zgodność informacji dodatkowej z rzeczywistym stanem finansów firmy.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto podpisuje informację dodatkową do sprawozdania finansowego

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments