kto nie płaci za bilety mpk wrocław

baza wiedzy

Znaleziony temat: kto nie płaci za bilety mpk wrocław

Kto nie płaci za bilety MPK we Wrocławiu?

Każdy z nas wie, że poruszanie się po mieście może być kosztowne, zwłaszcza jeśli korzystamy z komunikacji miejskiej. Wrocław nie jest tu wyjątkiem, a bilety MPK są jednym z najważniejszych wydatków mieszkańców miasta. Jednak czy wiesz, kto nie musi płacić za bilety MPK we Wrocławiu?

Osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, nie muszą płacić za bilety MPK we Wrocławiu. Wystarczy, że posiadają ważną legitymację uprawniającą do ulgowych przejazdów. Legitymację taką można otrzymać w urzędzie miasta.

Dzieci do lat 4

Dzieci do lat 4 nie muszą płacić za bilety MPK we Wrocławiu. Oznacza to, że mogą one korzystać z komunikacji miejskiej całkowicie za darmo. Jednak należy pamiętać, że dziecko musi znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Osoby starsze

Osoby powyżej 70 roku życia, które mają stałe zameldowanie we Wrocławiu, również nie muszą płacić za bilety MPK. Wystarczy, że posiadają ważną legitymację uprawniającą do ulgowych przejazdów. Legitymację taką można otrzymać w urzędzie miasta.

Osoby bezdomne

Osoby bezdomne, które posiadają ważną legitymację wydaną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, również nie muszą płacić za bilety MPK we Wrocławiu.

Podsumowanie

Jak widać, istnieje kilka grup osób, które nie muszą płacić za bilety MPK we Wrocławiu. Są to osoby niepełnosprawne, dzieci do lat 4, osoby powyżej 70 roku życia oraz osoby bezdomne. Jeśli należysz do jednej z tych grup, warto skorzystać z ulgi i zaoszczędzić na kosztach komunikacji miejskiej.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto nie płaci za bilety mpk wrocław

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments