kto jest właścicielem śląska wrocław

baza wiedzy

Znaleziony temat: kto jest właścicielem śląska wrocław

Kto jest właścicielem Śląska Wrocław? – poradnik dla poszukiwaczy informacji

Jeśli interesujesz się sportem, zwłaszcza piłką nożną, na pewno słyszałeś o klubie Śląsk Wrocław. To jedna z najbardziej znanych drużyn w Polsce, która od lat rywalizuje na najwyższym poziomie. Jednak czy wiesz, kto jest właścicielem tego klubu? Jeśli nie, ten artykuł jest dla Ciebie!

Przede wszystkim, warto zaznaczyć, że Śląsk Wrocław to nie tylko drużyna piłkarska, ale również klub sportowy, który obejmuje wiele dyscyplin, takich jak koszykówka, siatkówka czy lekkoatletyka. Właścicielem klubu jest spółka akcyjna o nazwie Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław S.A. (WKS Śląsk Wrocław S.A.), która powstała w 1998 roku.

Aktualnie większościowy pakiet akcji klubu (ok. 70%) posiada firma Inwestycje Wrocławskie S.A., która jest spółką zależną miasta Wrocławia. Pozostałe akcje są rozproszone wśród mniejszych inwestorów.

Warto jednak zaznaczyć, że w przeszłości właścicielem klubu był m.in. znany polski biznesmen, Ryszard Krauze, który w latach 2006-2010 posiadał większościowy pakiet akcji. W 2010 roku klub został przejęty przez spółkę Inwestycje Wrocławskie S.A.

Jeśli chodzi o zarząd klubu, to obecnie funkcję prezesa pełni Tomasz Salski, natomiast wiceprezesami są Piotr Kowalczyk i Tomasz Kowalczyk.

Podsumowując, właścicielem Śląska Wrocław jest spółka akcyjna WKS Śląsk Wrocław S.A., której większościowy pakiet akcji posiada firma Inwestycje Wrocławskie S.A. W przeszłości klub był m.in. w rękach Ryszarda Krauze, a obecnie zarząd klubu tworzą Tomasz Salski, Piotr Kowalczyk i Tomasz Kowalczyk.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kto jest właścicielem śląska wrocław

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments