kronika wincentego kadłubka gdzie wypożyczyć

baza wiedzy

Znaleziony temat: kronika wincentego kadłubka gdzie wypożyczyć

Kronika Wincentego Kadłubka – gdzie wypożyczyć?

Kronika Wincentego Kadłubka to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury średniowiecznej. Jej autor, Wincenty Kadłubek, był biskupem krakowskim i kronikarzem, który żył w XII wieku. Jego dzieło opowiada o historii Polski od czasów legendarnych aż do końca panowania Bolesława Krzywoustego. Jeśli chcesz poznać tę fascynującą historię, musisz wypożyczyć Kronikę Wincentego Kadłubka. W tym artykule podpowiemy Ci, gdzie możesz to zrobić.

Wołów

Jeśli mieszkasz w Wołowie lub w okolicach, możesz wypożyczyć Kronikę Wincentego Kadłubka w miejscowej bibliotece. Biblioteka Publiczna w Wołowie znajduje się przy ulicy Kościuszki 10. Możesz tam wypożyczyć książkę na miejscu lub zamówić ją przez internet.

Dolnośląskie

Jeśli mieszkasz w województwie dolnośląskim, możesz wypożyczyć Kronikę Wincentego Kadłubka w jednej z bibliotek wojewódzkich. Największa z nich znajduje się we Wrocławiu, przy ulicy Podwale 15. Możesz tam wypożyczyć książkę na miejscu lub zamówić ją przez internet. Inną opcją jest Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, która posiada bogate zbiory z zakresu historii Polski.

Wrocław

Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, możesz wypożyczyć Kronikę Wincentego Kadłubka w jednej z wielu bibliotek miejskich. Największa z nich znajduje się przy ulicy Podwale 93. Możesz tam wypożyczyć książkę na miejscu lub zamówić ją przez internet. Inną opcją jest Biblioteka Uniwersytecka we Wrocławiu, która posiada bogate zbiory z zakresu historii Polski.

Legnica

Jeśli mieszkasz w Legnicy lub w okolicach, możesz wypożyczyć Kronikę Wincentego Kadłubka w miejscowej bibliotece. Biblioteka Publiczna im. Marii Skłodowskiej-Curie w Legnicy znajduje się przy ulicy Katedralnej 7. Możesz tam wypożyczyć książkę na miejscu lub zamówić ją przez internet.

Odra

Jeśli mieszkasz w Odrze lub w okolicach, możesz wypożyczyć Kronikę Wincentego Kadłubka w miejscowej bibliotece. Biblioteka Publiczna w Odrze znajduje się przy ulicy Słowackiego 1. Możesz tam wypożyczyć książkę na miejscu lub zamówić ją przez internet.

Podsumowanie

Kronika Wincentego Kadłubka to niez

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kronika wincentego kadłubka gdzie wypożyczyć

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments