kostrzyn nad odrą jaki powiat

baza wiedzy

Znaleziony temat: kostrzyn nad odrą jaki powiat

Kostrzyn nad Odrą – jakie powiaty należą do tego miasta?

Kostrzyn nad Odrą to miasto położone w województwie lubuskim, leżące nad rzeką Odrą. Jest to miasto o bogatej historii, które przyciąga turystów z całej Polski. Jednym z pytań, jakie często zadają osoby, które planują wizytę w Kostrzynie nad Odrą, jest to, jakie powiaty należą do tego miasta.

Otóż, Kostrzyn nad Odrą leży w powiecie strzelecko-drezdeneckim, który jest jednym z powiatów województwa lubuskiego. Powiat ten graniczy z powiatami: myśliborskim, gorzowskim, międzyrzeckim, żarskim oraz z powiatem nowosolskim, który leży w województwie lubuskim.

Jeśli chodzi o odległość między Kostrzynem nad Odrą a innymi miastami, to warto wiedzieć, że najbliższymi większymi miastami są: Gorzów Wielkopolski (ok. 60 km), Szczecin (ok. 100 km) oraz Berlin (ok. 120 km). Natomiast w województwie dolnośląskim, najbliższymi większymi miastami są: Wrocław (ok. 150 km) oraz Legnica (ok. 100 km).

Jeśli planujesz wizytę w Kostrzynie nad Odrą, warto zwrócić uwagę na fakt, że miasto to jest położone nad rzeką Odrą, co daje wiele możliwości na spędzenie czasu na łonie natury. W okolicy znajdują się także liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć.

Podsumowując, Kostrzyn nad Odrą leży w powiecie strzelecko-drezdeneckim, który jest jednym z powiatów województwa lubuskiego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że miasto to jest położone nad rzeką Odrą i oferuje wiele możliwości na spędzenie czasu na łonie natury. W okolicy znajdują się także liczne zabytki oraz atrakcje turystyczne, które warto zobaczyć.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kostrzyn nad odrą jaki powiat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments