Kiedy wizyta w gabinecie kosmetycznym wymaga dodatkowych przygotowań?

Kiedy wizyta w gabinecie kosmetycznym wymaga dodatkowych przygotowań?

wiadomości

Przy wyborze kuracji kosmetycznej w salonie urody często zwracamy uwagę na przewidywane efekty danego zabiegu. Sprawdzamy również ewentualne przeciwwskazania i zalecenia „po”, które towarzyszą wykonywaniu konkretnej terapii. I z taką wiedzą udajemy się do gabinetu kosmetycznego, aby przekonać się, że zapomnieliśmy o ważnych przygotowaniach do wybranej kuracji. A niektóre terapie wymagają również zwrócenia uwagi na zalecenia przedzabiegowe.

Nie wszystkie kuracje kosmetyczne czy nawet metody zaliczane do terapii z zakresu medycyny estetycznej muszą zostać przez nas wnikliwie sprawdzone jeszcze przed wizytą w gabinecie. Jeżeli tylko wykluczymy wszystkie przeciwwskazania, do niektórych zabiegów można podejść praktycznie „z marszu”. Niejednokrotnie okazuje się jednak, że spotkanie zaplanowane w salonie urody wymaga od nas poczynienia pewnych przygotowań. Te zaś będą zależne od zabiegu, który postanowiliśmy wykonać. Najłatwiej omówić to na konkretnych przykładach. Skrupulatne przestrzeganie zaleceń przedzabiegowych jest konieczne m.in. w przypadku depilacji laserowej, wybranych kuracji złuszczających oraz terapii z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego.

O czym pamiętać przed depilacją laserową?

Depilacja laserowa to jeden z tych zabiegów, w przypadku których mamy do czynienia z wieloma przeciwwskazaniami. Co więcej, wspomniana kuracja gabinetowa wymaga od nas również zwrócenia uwagi na istotne zalecenia przedzabiegowe. Po pierwsze, w depilacji laserowej znaczenie ma np. długość włosów, na które będzie oddziaływała aparatura wykorzystywana podczas kuracji. W momencie przeprowadzania zabiegu powinny one mieć kilka milimetrów, gdyż wtedy terapia okaże się najbardziej efektywna.

Jeżeli jest to konieczne, włosy w obszarze poddawanym kuracji możemy zgolić odpowiednio wcześniej przed wizytą w gabinecie kosmetycznym (znając specyfikę ich wzrostu). Absolutnie jednak nie należy do tego używać depilatora, wosku lub pęsety. W takich metodach usuwamy nie tylko włosy, ale także ich cebulki. A to przede wszystkim na nie (cebulki) ma oddziaływać aparatura do depilacji laserowej. W przypadku tej metody, w trakcie przeprowadzania kuracji zaleca się wręcz jak najrzadsze usuwanie włosów domowymi sposobami. A jeśli już musimy to zrobić, sięgnijmy po „tradycyjne” sposoby, czyli np. jednorazową maszynkę.

Co jest ważne w przypadku kuracji złuszczających?

Zabiegi złuszczające skórę to wbrew pozorom bardzo szeroka grupa kuracji kosmetycznych. Do tej kategorii zalicza się zarówno eksfoliację kwasami, jak i peeling kawitacyjny czy mechaniczny, np. mikrodermabrazję diamentową. Delikatne działanie złuszczające wykazuje również oxybrazja (peeling wodno-tlenowy). Kiedy jednak takie terapie wymagają od nas, abyśmy nie zapomnieli o różnych zaleceniach przedzabiegowych?

Po pierwsze, jeżeli już zdecydujemy się na konkretną kurację złuszczającą, np. o intensywniejszym działaniu, powinniśmy wtedy zrezygnować z innych metod usuwania martwych komórek naskórka, zanieczyszczeń czy zaskórników. Dotyczy to m.in. mikrodermabrazji diamentowej, czyli peelingu mechanicznego. Kiedy zdecydujemy się na wspomnianą terapię, jednym z zaleceń przedzabiegowych będzie unikanie innych metod złuszczających – minimum przez tydzień poprzedzający wizytę w gabinecie kosmetycznym.

Po drugie, zarówno w przypadku mikrodermabrazji diamentowej, jak i eksfoliacji kwasami, co najmniej miesiąc wcześniej należy zrezygnować z opalania skóry. Dlatego wspomnianych kuracji zazwyczaj nie wykonuje się w okresie letnim. Niemniej, w dzisiejszych czasach, gdy ze słonecznych wyjazdów zagranicznych korzystamy często również jesienią lub zimą, o tym zaleceniu trzeba pamiętać praktycznie przez cały rok.

Jak przygotować się do osocza bogatopłytkowego?

Osocze bogatopłytkowe, zwane też wampirzym liftingiem, to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Jednak ze względu na naturalny preparat, który jest wykorzystywany w tej terapii, istnieje niewiele przeciwwskazań do jej wykonania. Niemniej, przy wyborze zabiegów z osoczem bogatopłytkowym trzeba pamiętać o kilku istotnych zaleceniach i przygotowaniach. Dotyczy to w szczególności kuracji przeprowadzanej w okolicach skóry głowy. W takich okolicznościach należy m.in. jeszcze w domu, bezpośrednio przed zabiegiem, umyć i dokładnie wysuszyć włosy. Nie zaleca się też wtedy nakładania kosmetyków do pielęgnacji lub stylizacji włosów.

Co ciekawe, żadnych większych przygotowań nie będzie wymagało wprowadzenie osocza bogatopłytkowego w okolicach skóry twarzy, szyli, dekoltu bądź dłoni. Mowa więc o działaniach mających na celu np. odmłodzenie i zrewitalizowanie wspomnianych partii ciała. Wówczas wszelkie niezbędne czynności, m.in. demakijaż i oczyszczenie okolic poddawanych kuracji, mogą zostać wykonane przez kosmetologa lub dermatologa, czyli już podczas spotkania w gabinecie medycyny estetycznej.

Informacji na temat zaleceń przedzabiegowych do omówionych kuracji udzielił salon urody Qclinique.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments