kiedy piszemy do wiadomości a kiedy otrzymują

baza wiedzy

Znaleziony temat: kiedy piszemy do wiadomości a kiedy otrzymują

Kiedy piszemy do wiadomości a kiedy otrzymują – poradnik

W dzisiejszych czasach, gdy komunikacja odbywa się głównie za pośrednictwem telefonów komórkowych, zaczynamy używać coraz więcej skrótów i skrótowców. Jednym z nich jest „wiadomości”. Często jednak pojawia się pytanie, czy powinniśmy pisać „do wiadomości” czy „otrzymują wiadomości”. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Zacznijmy od definicji. Wiadomości to informacje przekazywane za pośrednictwem różnych mediów, takich jak telewizja, radio, gazety, internet, a także wiadomości tekstowe wysyłane za pośrednictwem telefonów komórkowych. W związku z tym, kiedy mówimy o pisaniu do wiadomości, mamy na myśli pisanie wiadomości tekstowych.

Jeśli chodzi o formułę „do wiadomości”, jest to niepoprawne. Nie piszemy „do wiadomości”, ponieważ wiadomości nie są odbiorcą. Odbiorcą wiadomości jest osoba, która otrzymuje wiadomość. Dlatego właściwą formułą jest „do odbiorcy wiadomości”.

Przykłady:

– Napisz wiadomość do odbiorcy wiadomości.
– Wysłałem wiadomość do odbiorcy wiadomości.

Jeśli chodzi o formułę „otrzymują wiadomości”, jest to poprawne, ale nieco nieprecyzyjne. Oznacza to, że osoba otrzymuje wiele wiadomości, ale nie wiemy, czy jest to w kontekście pisania do niej, czy po prostu otrzymywania wiadomości od innych osób.

Jeśli chodzi o kontekst pisania do kogoś, właściwą formułą jest „odbiorca wiadomości”. Przykłady:

– Napisz wiadomość do odbiorcy wiadomości.
– Wysłałem wiadomość do odbiorcy wiadomości.

Podsumowując, kiedy piszemy do wiadomości, powinniśmy pisać „do odbiorcy wiadomości”, a nie „do wiadomości”. Natomiast jeśli chodzi o formułę „otrzymują wiadomości”, jest to poprawne, ale nieco nieprecyzyjne. W kontekście pisania do kogoś, powinniśmy używać formuły „odbiorca wiadomości”.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kiedy piszemy do wiadomości a kiedy otrzymują

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments