kąty wrocławskie jaki powiat

baza wiedzy

Znaleziony temat: kąty wrocławskie jaki powiat

Kąty Wrocławskie – jaki powiat?

Jeśli interesujesz się geografią Dolnego Śląska, na pewno zastanawiałeś się już, do którego powiatu należą Kąty Wrocławskie. Oto poradnik, który pomoże Ci poznać odpowiedź na to pytanie.

Kąty Wrocławskie to niewielka miejscowość położona w województwie dolnośląskim, niedaleko Wrocławia i Legnicy. Choć nie jest to duże miasto, to jednak wiele osób zastanawia się, do którego powiatu należy.

Otóż Kąty Wrocławskie znajdują się w powiecie wołowskim. Jest to powiat o powierzchni 1 072,67 km?, zamieszkały przez około 60 tysięcy mieszkańców. W jego skład wchodzi 7 gmin, w tym właśnie gmina Kąty Wrocławskie.

Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne, to w powiecie wołowskim znajduje się wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Przede wszystkim warto zobaczyć Odrę, która przepływa przez ten powiat. Można tu również znaleźć wiele pięknych zabytków, takich jak kościoły czy pałace.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na temat powiatu wołowskiego, warto zajrzeć na oficjalną stronę internetową urzędu powiatowego. Znajdziesz tam wiele ciekawych wiadomości i informacji na temat życia w tym regionie.

Podsumowując, Kąty Wrocławskie należą do powiatu wołowskiego. To niewielka, ale urokliwa miejscowość, w której można spędzić miło czas. Jeśli planujesz wizytę w Dolnym Śląsku, koniecznie odwiedź ten region i poznaj jego piękno.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: kąty wrocławskie jaki powiat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments