Jak zorganizować wyjazd za granicę?

Jak zorganizować wyjazd za granicę?

Warto przeczytać

Wyjazdy zagraniczne to coraz popularniejsza forma wycieczek szkolnych. Wielkie możliwości jakie stanęły przed obywatelami Polski po wstąpieniu do strefy Schengen sprawiają, że łatwiej jest wyjechać, nawet nie posiadając ze sobą paszportu.

Oprócz wyjazdów organizowanych przez szkoły, jest również masa opcji związanych z biurami podróży, które oferują zwiedzanie różnych krajów. W przypadku tych dalszych wiadome jest, że jedynym racjonalnym środkiem transportu będzie samolot.

Nikt nie będzie jechał do Stanów Zjednoczonych samochodem, albo autobusem. Jeśli zaś chodzi o bliższe nam państwa, wybór pada zazwyczaj na busa. Jest to stosunkowo szybka i tania forma podróżowania po krajach Unii Europejskiej, jak i tych, które nie należą do wspólnoty. Skąd jednak wziąć tego rodzaju pojazd nie będąc biurem podróży?

Odpowiedni środek transportu

Najbardziej racjonalnym wyjściem dla wszystkich tych, którzy nie posiadają busów, a zmuszeni są zorganizować przejazd jakiejś grupy, jest jego wynajęcie. Taka forma pozwala na bezpieczne i tanie dotarcie do celu, jednocześnie ułatwiając zadanie organizatorowi.

Wynajem busów na wycieczki zagraniczne to dość powszechny sposób na radzenie sobie z kłopotami wiążącymi się z ich brakiem. Ten sposób jest również najpopularniejszy wśród szkół, które wywożą uczniów na wycieczki. Świadczy to jedynie o wysokim stopniu bezpieczeństwa całego przedsięwzięcia. Bardzo dużo jest obecnie profesjonalnych wypożyczalni, które oprócz dobrej jakości pojazdów oferują również usługi zawodowego kierowcy, którego zadaniem jest dowiezienie wszystkich pasażerów do wybranego miejsca.

Daje to nie tyle poczucie bezpieczeństwa, ale również komfortu organizatorowi, który nie musi się martwić o to, kto będzie prowadził busa pełnego pasażerów. Wynajem busa na wycieczki zagraniczne to również gwarancja posiadania wszystkich badań technicznych, które potwierdzają sprawność pojazdu.

Gdzie można dojechać busem?

Najczęstsze kierunki, jakie są wybierane to kraje znajdujące się dość blisko od Polski. Chodzi tu przede wszystkim o Niemcy, Słowację i Czechy. Niekiedy zdarza się natomiast sytuacja, w której wypożycza się pojazd, aby dotrzeć do nieco odleglejszych miejsc. Bus będzie dobrym wyborem dla osób udających się do Włoch, Francji, czy też do Holandii.

Są to kraje, do których podróż trwać będzie około 15-20 godzin, co nie jest bardzo długim czasem jazdy. Dzięki temu, że wynajem busów na wycieczki zagraniczne oferuje usługi kierowców, nie trzeba się martwić o to, co w momencie, w którym jeden kierowca się zmęczy. Na takie trasy zawsze jedzie dwóch prowadzących, którzy zmieniają się w trakcie jazdy. Dzięki temu pokonuje się określoną trasę w dużo szybszym czasie.

Warto zaznaczyć, że podróżowanie busem ma również inne zalety. Jazda nim pozwala na obserwację zmieniającego się świata. Zauważalne jest to na przykład na wycieczce do Włoch, na której obserwować można Alpy. Wybierając inny środek transportu, taki jak samolot, omijałaby nas ta atrakcja. Warto więc spróbować zorganizować wyjazd w wykorzystaniem busa.

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments