jak wyrobić paszport wrocław

baza wiedzy

Znaleziony temat: jak wyrobić paszport wrocław

Jak wyrobić paszport we Wrocławiu – poradnik

Paszport jest dokumentem, który pozwala na przekroczenie granicy państwowej oraz potwierdza tożsamość jego posiadacza. Bez niego nie można wyjechać za granicę, dlatego warto wiedzieć, jak go wyrobić. W tym artykule przedstawimy poradnik, jak wyrobić paszport we Wrocławiu.

1. Sprawdź wymagania

Przed przystąpieniem do składania wniosku o paszport, warto sprawdzić, jakie wymagania trzeba spełnić. Wymagania te różnią się w zależności od wieku osoby, która chce wyrobić paszport oraz od celu podróży. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

2. Złóż wniosek

Wniosek o wydanie paszportu można złożyć osobiście w urzędzie paszportowym lub za pośrednictwem internetu. W przypadku składania wniosku osobiście, należy udać się do urzędu paszportowego w swoim miejscu zamieszkania. W Wrocławiu znajduje się on przy ulicy Legnickiej 65. W przypadku składania wniosku przez internet, należy wejść na stronę internetową ePUAP i zalogować się za pomocą profilu zaufanego.

3. Przygotuj dokumenty

Do wniosku o wydanie paszportu należy dołączyć kilka dokumentów. Są to:

– aktualne zdjęcie w formacie 3,5 x 4,5 cm,
– dowód osobisty,
– jeśli wnioskodawca jest małoletni, to zgoda rodziców lub opiekunów prawnych,
– jeśli wnioskodawca jest żonaty lub zamężna, to akt małżeństwa,
– jeśli wnioskodawca jest rozwiedziony lub owdowiały, to dokument potwierdzający ten fakt.

4. Opłać wniosek

Wniosek o wydanie paszportu jest płatny. Opłata wynosi obecnie 140 złotych. Można ją uiścić w urzędzie paszportowym lub przelewem na konto Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

5. Odbierz paszport

Po złożeniu wniosku i opłaceniu opłaty, należy oczekiwać na otrzymanie paszportu. Czas oczekiwania wynosi zazwyczaj około 30 dni roboczych. Po tym czasie można odebrać paszport osobiście w urzędzie paszportowym lub za pośrednictwem poczty.

Podsumowanie

Wyroby paszportu we Wrocławiu nie jest trudne, ale wymaga od nas spełnienia kilku formalności. Warto pamięta

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak wyrobić paszport wrocław

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments