jak sprawdzić informacje o komputerze

baza wiedzy

Znaleziony temat: jak sprawdzić informacje o komputerze

Jak sprawdzić informacje o komputerze – poradnik dla początkujących

Każdy z nas korzysta z komputera, ale nie każdy wie, jak sprawdzić jego podstawowe informacje. W tym artykule przedstawimy kilka prostych sposobów na poznanie specyfikacji swojego komputera.

1. System operacyjny

Pierwszą rzeczą, którą warto sprawdzić, jest system operacyjny. W systemie Windows należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer” lub „Ten komputer” i wybrać „Właściwości”. W systemie macOS należy kliknąć na ikonę jabłka w lewym górnym rogu ekranu i wybrać „O tym komputerze”. Tam znajdziemy informacje o wersji systemu operacyjnego.

2. Procesor

Kolejną ważną informacją jest rodzaj i prędkość procesora. W systemie Windows należy ponownie kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer” lub „Ten komputer” i wybrać „Właściwości”. Następnie należy przejść do zakładki „Procesor”. W systemie macOS należy kliknąć na ikonę jabłka w lewym górnym rogu ekranu i wybrać „O tym komputerze”. Tam znajdziemy informacje o procesorze.

3. Pamięć RAM

Kolejną ważną informacją jest ilość pamięci RAM. W systemie Windows należy ponownie kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer” lub „Ten komputer” i wybrać „Właściwości”. Następnie należy przejść do zakładki „Zaawansowane systemowe ustawienia” i kliknąć na przycisk „Ustawienia” w sekcji „Wydajność”. Tam znajdziemy informacje o pamięci RAM. W systemie macOS należy kliknąć na ikonę jabłka w lewym górnym rogu ekranu i wybrać „O tym komputerze”. Tam znajdziemy informacje o pamięci RAM.

4. Dysk twardy

Ostatnią ważną informacją jest ilość wolnego miejsca na dysku twardym. W systemie Windows należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonę „Mój komputer” lub „Ten komputer” i wybrać „Zarządzaj”. Następnie należy przejść do sekcji „Magazyn” i kliknąć na „Dyski”. Tam znajdziemy informacje o dysku twardym. W systemie macOS należy kliknąć na ikonę jabłka w lewym górnym rogu ekranu i wybrać „O tym komputerze”. Tam znajdziemy informacje o dysku twardym.

Podsumowanie

Sprawdzenie podstawowych informacji o komputerze jest bardzo proste. Wystarczy kilka kliknięć,

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: jak sprawdzić informacje o komputerze

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments