Jak odpowiednio przechowywać złowione ryby?

Jak odpowiednio przechowywać złowione ryby?

Artykuł miesiąca

Gdzie najczęściej wykorzystuje się drewniane skrzynie transportowe? Są to na tyle wszechstronne przedmioty masowego użytku, że można je wykorzystywać właściwie w każdej dziedzinie transportu. Szczególnie często korzysta z nich transport wodno – lądowy, zwłaszcza w przypadku szeroko pojętego rybołówstwa.

Odpowiednie przechowywanie towaru

W branży zajmującej się połowem bardzo ważny jest fakt, by do wszystkich czynności związanych z transportem wykorzystywać jedynie materiały stworzone z naturalnych surowców. Dzięki temu można mieć pewność, że toksyczny plastik o szkodliwym zapachu oraz komponentach nie przenika do delikatnych struktur ryb.

Drewniane skrzynie transportowe dostępne być mogą w różnych objętościach. Można wykorzystywać skrzynie o objętości od kilku do kilkuset kilogramów. Im pojemniejsza skrzynia, tym bardziej praktyczne zastosowanie znajdzie. Rybacy wyruszający na morze w kutrach mają zawsze za obowiązek zabrać ze sobą dokładnie oczyszczone po poprzednich połowach oraz zabezpieczone skrzynie drewniane.

Często od wewnątrz dodatkowo wykłada się takie skrzynie gazetami, aby zapach ryby za bardzo nie przeszedł w powierzchnię drewna. Po kilkukrotnym stosowaniu zapach ryby i morza tak silnie wsiąka w skrzynie, że nawet najlepsze środki nie są w stanie się go pozbyć.

Składowanie drewnianych skrzyń transportowych

Drewniane skrzynie transportowe, przeznaczone na ryby lub inne surowce spożywcze, powinny być składowane w miejscach, gdzie jest trudny dostęp do wilgoci. Tylko tam będą absolutnie bezpieczne i optymalnie ochronione przed czynnikami zewnętrznymi. W nowoczesnych modelach skrzyń drewnianych stosuje się często dodatkowo spodnie nakładki z tworzyw sztucznych.

Umożliwiają one ochronę drewnianych powierzchni przed zatarciami i śladami eksploatacyjnymi powstałymi na skutek przesuwania skrzyń oraz stawiania ich w miejscach o podwyższonej skali ryzyka.

Niektóre z nowych modeli skrzyni mają także zamontowane małe kółka na drobnych wspornikach metalowych. Takie rozwiązania sprawiają, że pracownik fizyczny nie musi nadużywać swojej siły w czasie znoszenia skrzyń do magazynu. Większy dystans prowadzący do magazynu można swobodnie pokonać pieszo, swobodnie pozwalając przesuwać się skrzyniom na kółkach. Zaoszczędzamy czas oraz energię.

Kto może wykonać skrzynie transportowe?

Tworzeniem od podstaw drewnianych skrzyń transportowych zajmować się może każdy wykwalifikowany stolarz. Do tworzenia skrzyń od absolutnych podstaw wykorzystuje się drewno najwyższej jakości. Może być to olcha, buk, dąb, lipa, brzoza. Efektownie wykonane skrzynie na szczególne życzenie zamawiającego mogą zostać pokryte solidną warstwą materiału ochronnego lub być pozostawione w stanie naturalnym.

Skrzynie pozbawione powłok lakieru lub bejcy jednak szybciej niszczeją, tym bardziej, że praca w rybołówstwie wiąże się często z działaniami przy mało sprzyjającej pogodzie. Skrzynie wykonane są na tyle solidnie, że jeśli będziemy je odpowiednio konserwować, sprawdzą się w naszych środowiskach pracy przez bardzo wiele lat!

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem www.skrzynietransportowe.eu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments