ile powiatów ma województwo dolnośląskie

baza wiedzy

Znaleziony temat: ile powiatów ma województwo dolnośląskie

Województwo dolnośląskie – ile powiatów?

Województwo dolnośląskie to jedno z 16 województw w Polsce. Zlokalizowane jest w południowo-zachodniej części kraju, a jego stolicą jest Wrocław. W skład województwa dolnośląskiego wchodzi wiele miast, w tym Legnica, Wałbrzych czy Jelenia Góra. Jednym z najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego regionu jest liczba powiatów. Ile powiatów ma województwo dolnośląskie?

Województwo dolnośląskie składa się z 26 powiatów. Są to: bolesławiecki, dzierżoniowski, głogowski, górowski, jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, kłodzki, legnicki, lubański, lubiński, lwówecki, milicki, oleśnicki, oławski, polkowicki, strzeliński, średzki, świdnicki, trzebnicki, wałbrzyski, wołowski, wrocławski, ząbkowicki, zgorzelecki oraz żarski.

Jeśli planujesz wizytę w województwie dolnośląskim, warto zapoznać się z ofertą turystyczną poszczególnych powiatów. Każdy z nich ma swoje atrakcje i ciekawe miejsca do zobaczenia. W powiecie kłodzkim znajduje się na przykład Kłodzko, urokliwe miasto z bogatą historią i piękną architekturą. W powiecie wałbrzyskim warto odwiedzić Książ – jeden z największych zamków w Polsce. Natomiast w powiecie jeleniogórskim znajduje się Karkonoski Park Narodowy, który przyciąga turystów z całego kraju.

Podsumowując, województwo dolnośląskie składa się z 26 powiatów. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i warto zapoznać się z ofertą turystyczną regionu. Bez wątpienia jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej interesujących regionów w Polsce.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ile powiatów ma województwo dolnośląskie

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments