Ile kosztuje ocieplenie poddasza w domu jednorodzinnym?

Ile kosztuje ocieplenie poddasza w domu jednorodzinnym?

Warto przeczytać

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej pytań, dotyczących ocieplenia poddasza. Oczywiście inwestorów ciekawi najbardziej przede wszystkim to, ile właściwie ono może kosztować. Otóż, należy tutaj podkreślić to, że cennik tego typu usług oraz materiałów jest bardzo zróżnicowany, dlatego też nie da się teraz dokładnie określić wysokości kosztów.

Bowiem zależą one nie tylko od wielkości poddasza, ale przede wszystkim ceny materiałów, które zostaną do tego wybrane. Oczywiście do tego trzeba również dodać koszty związane z robocizną, która jak wiadomo, nie należy do najniższych. W niektórych przypadkach koszt ocieplenia poddasza, może być mniejszy, a w wielu innych znacznie większy, o czym każdy inwestor powinien pamiętać.

Dla przykładu ocieplenie poddasza pianką PUR, może kosztować od pięćdziesięciu, nawet do osiemdziesięciu złotych za jeden metr kwadratowy. Oczywiście cena ta jest również uzależniona od grubości warstwy pianki. Decydując się na ocieplenie poddasza w swoim domu, należy dobrze się do tego przygotować. Oczywiście nie chodzi tutaj tylko o finanse, ale przede wszystkim wybór odpowiedniego materiału.  Koszt ocieplenia poddasza może wahać się między kilkanaście, a kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jaki materiał będzie odpowiedni do ocieplenia poddasza?

W każdym przypadku wybór odpowiedniego materiału do ocieplenia poddasza jest kluczowy, dlatego też warto poświęcić mu nieco więcej uwagi. Oczywiście inwestorzy najczęściej wykorzystują do tego wełnę lub piankę poliuretanową, które w praktyce sprawdzają się naprawdę bardzo dobrze. Posiadają świetne właściwości, niemniej jednak nieco różnią się od siebie, zwłaszcza niektórymi właściwościami.

Wełna mineralna charakteryzuje się przede wszystkim dobrą elastycznością, a także świetną sprężystością. Jest oczywiście niepalna, a co najważniejsze posiada niezwykle wysoką odporność na wysokie temperatury. Oczywiście materiał ten stwarza również odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach, znajdujących się na poddaszu. Jeśli, jednak chodzi o piankę poliuretanową to posiada ona znacznie więcej zalet. Po pierwsze zapewnia łatwą aplikację, a po drugie potrafi wniknąć w każdą, nawet najmniejszą szczelinę.

Ocieplenie poddasza, czyli wszystko, co należy o nim wiedzieć, aby prawidłowo je wykonać

Nie da się ukryć, że zdecydowanie lepszym materiałem do ocieplenia poddasza jest oczywiście pianka poliuretanowa, gdyż trafia ona do każdego zakątka. Jej wybór znacznie ułatwi ocieplenie poddasza, niemniej jednak wymaga ręki fachowców, którzy znają się na jej montażu. Oczywiście materiał ten posiada również bardzo dobre właściwości termoizolacyjne, co w tym przypadku jest niezwykle cenione.

Z całą pewnością, można powiedzieć, że ocieplenie poddasza nie jest łatwym zadaniem, jednakże każdy powinien sobie z nim poradzić. Jak już wcześniej wspomniano, kluczową kwestią jest tutaj wybór odpowiedniego materiału, czyli wełny lub pianki poliuretanowej. Oczywiście pianka jest lepszym wyborem, niemniej jednak jej koszt jest nieco wyższy, niż w przypadku wełny.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem https://sobir.pl/

Zapraszamy do śledzenia naszego kanału RSS – https://sobir.pl/feed/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments