ile gmin w polsce

baza wiedzy

Znaleziony temat: ile gmin w polsce

Ile gmin jest w Polsce? – Przewodnik dla poszukiwaczy informacji

Jeśli interesujesz się tematyką administracyjną i chcesz poznać liczbę gmin w Polsce, to ten artykuł jest dla Ciebie. W tym przewodniku przedstawimy Ci informacje na temat liczby gmin w Polsce oraz podpowiemy, gdzie możesz znaleźć dokładne dane na ten temat.

Ile gmin jest w Polsce?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego na dzień 31 grudnia 2020 roku w Polsce istniało 2478 gmin. W skład gmin wchodzą miasta, wsie oraz osiedla. Warto jednak zaznaczyć, że liczba gmin w Polsce może się zmieniać w zależności od reform administracyjnych.

Gdzie znaleźć informacje na temat gmin w Polsce?

Jeśli chcesz poznać więcej szczegółowych informacji na temat gmin w Polsce, możesz skorzystać z różnych źródeł. Jednym z nich jest strona internetowa Głównego Urzędu Statystycznego (www.stat.gov.pl), na której znajdziesz wiele danych na temat gmin w Polsce, w tym ich liczby, powierzchni oraz liczby mieszkańców.

Innym źródłem informacji na temat gmin w Polsce są strony internetowe poszczególnych gmin. Na takich stronach znajdziesz informacje na temat ich historii, kultury, turystyki oraz inwestycji. Możesz też znaleźć tam informacje na temat urzędów gminy oraz kontaktów do nich.

Podsumowanie

Liczba gmin w Polsce wynosi 2478. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółowych informacji na temat gmin w Polsce, możesz skorzystać z różnych źródeł, takich jak strona internetowa Głównego Urzędu Statystycznego czy strony internetowe poszczególnych gmin. Dzięki temu będziesz miał pełen obraz na temat administracji w Polsce.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: ile gmin w polsce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments