Hotel tylko dla dorosłych? Nowy trend w hotelarstwie

Hotel tylko dla dorosłych? Nowy trend w hotelarstwie

wiadomości

Jesteś zmęczony wrzaskiem, krzykiem i płaczem małych dzieci? A może po prostu chciałbyś spędzić wakacje w spokoju bez konieczności dzielenia przestrzeni z osobami najmłodszymi? Jeśli tak, to musisz jedynie poszukać hotelu dla dorosłych.

Co to za miejsce?

Hotel dla dorosłych przywodzi najróżniejsze skojarzenia i najczęściej jest kojarzony przez osoby, które nie spotkały się z tego typu placówkami – ze swojego rodzaju tabu. Tymczasem prawda jest dużo bardziej banalna. Hotele dla dorosłych to jeden z nowych, coraz popularniejszych trendów na rynku hotelarskim na całym świecie, zwłaszcza w Turcji Egejskiej. To miejsce, do którego nie mają wstępu dzieci. Dzięki temu można delektować się ciszą i spokojem.

Takie hotele są spełnieniem wypoczynkowych marzeń zabieganych osób. W hotelach nie znajdziemy pokoju, jeśli nie mamy przynajmniej szesnastu lat. Limity są tu zresztą różne, bo z łatwością znajdziemy też placówki, do których nie zostanie wpuszczony nikt, kto nie ma przynajmniej dwudziestu jeden lat. Hotele, które są określane mianem „hoteli dla dorosłych” są celem turystów, którzy urlop pragną spędzić bez swoich dzieci.

Perfekcyjny wypoczynek dla dorosłych

Największą zaletą tego typu placówek jest oczywiście spokój i brak wszelkich uciążliwości, które nieodmiennie są związane z przebywaniem na danej przestrzeni licznych małych dzieci. W hotelach dla dorosłych nie znajdziemy infrastruktury i programu rozrywkowego dla najmłodszych. Z pewnością jednak napotkamy tam na atrakcje w postaci zabiegów SPA, animacji sportowych oraz jeśli chodzi o kluby, kasyna czy wieczorne show.

Czasami hotele dzielą będącą do ich dyspozycji przestrzeń na dwie połowy. Wyznacza się wtedy strefy, do których dzieci nie mają wstępu. W takim przypadku wypoczynek może być wygodny dla osób, które zmuszone są wyjechać z własnymi dziećmi lub z ze znajomymi, którzy mają dzieci. Wystarczy wtedy przejść na kilka godzin w strefę wolną od dziecięcego towarzystwa i możemy rozkoszować się ciszą i spokojem. Hotel oraz okolica zapewnia turystom wiele atrakcji, np.baseny, plaża, restauracje, ogrody.

Wbrew pozorom rozwiązanie takie jest korzystne nie tylko dla osób, które po prostu nie lubią dzieci. Wiele małżeństw czy par, które już odchowały swoje pociechy i chcę spędzić swój urlop na prawdziwym wypoczynku. To także alternatywa dla młodych par, które chciałyby spędzić swój urlop na wolnym i dostępnym, a nie zatłoczonym codziennie basenie.

Na wakacje w takich kurortach znajdują czas dla siebie pary,które na co dzień nie mają zbyt dużo czasu dla siebie. W spokojnej atmosferze, romantycznie, mogą skupić się na sobie. Same hotele możemy spotkać w Hiszpanii, Grecji, Turcji, a także w Egipcie oraz Chorwacji czy na Cyprze. Coraz więcej tego typu placówek powstaje też w Polsce, a także w tak egzotycznych krajach, jak Kuba czy Dominikana.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments