gdzie odra uchodzi do morza

baza wiedzy

Znaleziony temat: gdzie odra uchodzi do morza

Gdzie Odra uchodzi do morza? Przewodnik po dolnośląskiej rzece

Odra to jedna z najważniejszych rzek w Polsce, przepływająca przez całą Dolinę Dolnej Odry. Jej długość wynosi ponad 854 km, a powierzchnia dorzecza to aż 118 861 km?. Rzeka ta ma swoje źródła w Czechach, a następnie przepływa przez Niemcy i Polskę, gdzie uchodzi do Morza Bałtyckiego. W tym artykule dowiesz się, gdzie dokładnie Odra uchodzi do morza oraz jakie atrakcje turystyczne czekają na jej trasie.

Gdzie Odra uchodzi do morza?

Odra uchodzi do Morza Bałtyckiego w pobliżu Szczecina. Konkretnie, ujście rzeki znajduje się w Świnoujściu, które jest jednym z największych portów morskich w Polsce. Warto dodać, że Odra tworzy na tym odcinku rozległe delty, które są cennym obszarem przyrodniczym i stanowią siedlisko wielu gatunków ptaków.

Co warto zobaczyć na trasie Odry?

Jeśli planujesz wycieczkę wzdłuż Odry, warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych miejsc, które znajdują się na jej trasie. Przede wszystkim warto odwiedzić Wrocław, który jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Stolica Dolnego Śląska słynie z licznych zabytków, w tym z katedry św. Jana Chrzciciela, Rynku oraz krasnali, które można spotkać na ulicach miasta.

Kolejnym ciekawym miejscem na trasie Odry jest Legnica, miasto położone na południowy zachód od Wrocławia. Znajduje się tam wiele zabytków, w tym zamek książąt legnickich oraz katedra św. Piotra i Pawła.

Na trasie Odry warto również zwrócić uwagę na Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, który jest jednym z największych parków krajobrazowych w Polsce. Znajduje się tam wiele cennych przyrodniczo obszarów, w tym rozległe łąki i torfowiska.

Podsumowanie

Odra to jedna z najważniejszych rzek w Polsce, która przepływa przez całą Dolinę Dolnej Odry. Jej ujście znajduje się w Świnoujściu, gdzie tworzy rozległe delty. Na trasie Odry warto odwiedzić takie miasta jak Wrocław i Legnica oraz zwrócić uwagę na Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: gdzie odra uchodzi do morza

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments