gdzie odra ma początek

baza wiedzy

Znaleziony temat: gdzie odra ma początek

Gdzie odra ma początek? – Przewodnik po źródłach rzeki

Odra to jedna z najważniejszych rzek w Polsce, która przepływa przez kilka województw, w tym dolnośląskie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, gdzie dokładnie ma początek ta rzeka oraz przedstawić ciekawostki na temat źródeł Odry.

Początek Odry znajduje się w okolicach Wołowa, miasta położonego w województwie dolnośląskim. Konkretnie rzeka wypływa z kilku źródeł, z których najważniejsze to źródło Starej Odry oraz źródło Nowej Odry. Źródło Starej Odry znajduje się w lesie koło wsi Kraszowice, natomiast źródło Nowej Odry w lesie koło wsi Glubczyce.

Ciekawostką jest fakt, że Odra ma swoje źródła również poza granicami Polski. Rzeka wypływa również z Czech, gdzie nosi nazwę Ostrawice. Źródło to znajduje się w Beskidzie Śląskim, niedaleko granicy polsko-czeskiej.

Jeśli chodzi o dalszy bieg Odry, to rzeka przepływa przez wiele miast, w tym Wrocław i Legnicę. Warto również wspomnieć, że Odra uchodzi do Morza Bałtyckiego, tworząc deltę rzeki, która jest jednym z najważniejszych obszarów przyrodniczych w Polsce.

Podsumowując, Odra ma początek w okolicach Wołowa, skąd wypływają źródła Starej i Nowej Odry. Rzeka przepływa przez wiele miast, aż do ujścia do Morza Bałtyckiego. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Odra ma swoje źródła również poza granicami Polski, w Czechach.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: gdzie odra ma początek

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments