gdzie kręcono wołyń

baza wiedzy

Znaleziony temat: gdzie kręcono wołyń

Gdzie kręcono „Wołyń”? – Przewodnik po filmowych lokalizacjach w Dolnośląskim

„Wołyń” to polski film wojenny z 2016 roku, który porusza trudną tematykę związana z wydarzeniami na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Produkcja ta została zrealizowana w różnych miejscach w Polsce, w tym również w Dolnośląskim. Jeśli chcesz poznać, gdzie dokładnie kręcono ten film, to koniecznie przeczytaj nasz przewodnik po filmowych lokalizacjach w Dolnośląskim.

Wrocław

Jednym z miejsc, gdzie kręcono „Wołyń” jest Wrocław. W stolicy Dolnośląskiego zrealizowano wiele scen, w tym te, które przedstawiają miasto Lwów. Wrocław stał się idealnym miejscem do kręcenia filmu dzięki swojej architekturze, która przypomina nieco Lwów sprzed wojny. Wśród miejsc, które można zobaczyć w filmie, znajdują się m.in. Plac Solny, ulica Świdnicka czy też ulica Włodkowica.

Legnica

Kolejnym miastem, gdzie kręcono „Wołyń” jest Legnica. To właśnie tam zrealizowano sceny przedstawiające niemieckie miasto, w którym mieszkał główny bohater filmu. W Legnicy kręcono również sceny przedstawiające polskie miasteczko, w którym rozgrywa się część akcji filmu. Wśród miejsc, które warto zobaczyć w Legnicy, znajdują się m.in. zamek książąt legnickich czy też katedra św. Piotra i Pawła.

Odra

Ostatnim miejscem, gdzie kręcono „Wołyń” jest rzeka Odra. To właśnie tam zrealizowano sceny przedstawiające ucieczkę bohaterów z miasta, które zostało zaatakowane przez Niemców. Wśród miejsc, które warto zobaczyć nad Odrą, znajdują się m.in. Wyspa Słodowa czy też Most Grunwaldzki.

Podsumowanie

„Wołyń” to film, który porusza trudną tematykę związana z wydarzeniami na Wołyniu w czasie II wojny światowej. Produkcja ta została zrealizowana w różnych miejscach w Polsce, w tym również w Dolnośląskim. Jeśli chcesz poznać, gdzie dokładnie kręcono ten film, to koniecznie odwiedź Wrocław, Legnicę oraz rzekę Odrę. W tych miejscach możesz zobaczyć wiele interesujących miejsc, które zostały wykorzystane podczas kręcenia filmu.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: gdzie kręcono wołyń

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments