frankfurt nad odrą jaki to land

baza wiedzy

Znaleziony temat: frankfurt nad odrą jaki to land

Frankfurt nad Odrą – przewodnik po landzie

Frankfurt nad Odrą to miasto położone w niemieckim landzie Brandenburgia, leżące na granicy z Polską. Jednakże, często zdarza się, że ludzie mylą to miasto z innym, położonym w Polsce – Wołowem, w województwie dolnośląskim. W tym artykule postaramy się przybliżyć Wam Frankfurt nad Odrą oraz opowiedzieć o najciekawszych miejscach w okolicy.

Frankfurt nad Odrą to miasto o bogatej historii, której początki sięgają XIII wieku. W czasie II wojny światowej miasto zostało zniszczone w około 80%, jednakże dzięki staraniom mieszkańców udało się je odbudować. Obecnie Frankfurt nad Odrą to miasto, które przyciąga turystów swoją architekturą oraz kulturą.

Najważniejszym zabytkiem miasta jest ratusz, który został zbudowany w stylu gotyckim w XIV wieku. Warto również zobaczyć kościół Mariacki, który jest jednym z najstarszych kościołów w mieście. Innym ciekawym miejscem jest Muzeum Viadrina, które prezentuje historię miasta oraz regionu.

Jeśli chodzi o okolicę, to warto zobaczyć Legnicę, miasto położone około 60 km od Frankfurtu nad Odrą. Legnica to miasto o bogatej historii, w którym znajdują się m.in. zamek książąt legnickich oraz katedra św. Piotra i Pawła. Innym ciekawym miejscem jest Wrocław, stolica Dolnego Śląska, która jest oddalona od Frankfurtu nad Odrą o około 120 km. Wrocław to miasto, które przyciąga turystów swoją architekturą oraz kulturą. Warto zobaczyć m.in. Stare Miasto, Ostrów Tumski oraz katedrę św. Jana Chrzciciela.

Podsumowując, Frankfurt nad Odrą to miasto, które warto odwiedzić ze względu na swoją historię oraz zabytki. W okolicy znajdują się również ciekawe miejsca, takie jak Legnica czy Wrocław, które warto zobaczyć.

Napisz komentarz do wpisu, powiedz nam czy Ci pomógł: frankfurt nad odrą jaki to land

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments